Solin - Dinamo II 1:1

Dinamo II remizirao na otvaranju sezone

Na otvaranju nove sezone Favbet Druge HNL nogometaši Dinama II osvojili su bod u gostima kod Solina, povratnika u drugoligaško društvo. U uzbudljivoj završnici prvoga poluvremena Solin je, minutu prije kraja, poveo 1:0, a već u sljedećoj ostao bez isključenoga Jelavića. Dinamo II izjednačio je u 62. autogolom Šarlije.

Akciju za prvi pogodak inicirao je Kapetanović vješto proigravši Grubišića, koji je istrčao sam pred vratara Livakovića, driblingom ga zaobišao i poslao loptu u mrežu. U sljedećoj je minuti isključen domaći ljevokrilni napadač Jelavić zbog udaranja laktom.

Dinamo II iskoristio je igrača više u drugome poluvremenu i uspio izjednačiti u 62. minuti. Pogodak za konačnih 1:1 postigao je domaći branič Šarlija koji je, nakon ubačaja u kazneni prostor, skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Akciju za prvi pogodak inicirao je Kapetanović vješto proigravši Grubišića, koji je istrčao sam pred vratara Livakovića, zaobišao ga i pogodio mrežu. U sljedećoj je minuti isključen domaći ljevokrilni napadač Jelavić zbog udaranja laktom. Pogodak za konačnih 1:1 postigao je domaći branič Šarlija koji je u 62. minuti, nakon ubačaja u kazneni prostor, skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Zagrepčani su u nekoliko vrata bili nadomak vodstvu. Mihaljević je u 72. minuti poslao povratnu loptu za Moru, koji je s ruba kaznenoga prostora pucao u vratara. Nešto kasnije Olmo je utrčao u suparnički šesnaesterac, snažno pucao, ali se lopta od bloka odbila u korner. U samoj je završnici Lovren dvaput priredio “nered” pred suparničkim vratima. Prvo je u 88. protutnjao desnom stranom, utrčao u sredinu i lansirao loptu iznad prečke, a već u sljedećem napadu po gotovo identičnoj matrici utrčao u kazneni prostor da bi vratar Čagalj jedva izbio loptu izvan igrališta.

Lovren je i u prvom dijelu prodro prema vratima, ali mu je domaći čuvar mreže u zadnji trenutak uspio oteti loptu.

Imali su i domaći poneku priliku, pogotovo u prvom dijelu. Dinamov je vratar Livaković početkom dvoboja bez suviše poteškoća uhvatio loptu nakon Svalinina ubačaja iz slobodnog udarca da bi u 24. minuti Grubišić i Kapetanović “najavili” vodeći pogodak. Razlika je što je ovom prilikom Grubišić preuzeo ulogu dodavača, a Kapetanović pucao glavom. Lopta je prohujala preko vrata. Tri minute kasnije Kapetanović je izbio pred Livakovića, ali ga je maksimirski čuvar mreže uspio zaustaviti.

U sljedećem kolu, u nedjelju, 28. kolovoza, na travnjaku Hitrec-Kacian nogometaši Dinama II dočekat će gradskoga suparnika Hrvatski dragovoljac.