Udarnik – Dinamo II 2:3

Dinamo II „udarnički“ prema Norwichu

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

Dok je trčao travnjakom u Kurilovcu, pokušavajući probiti čvrstu obranu domaćega četvrtoligaša Udarnika, mladi Dinamov Brazilac Gabriel Almeida vjerojatno nije mogao ni slutiti da turopoljska vrata čuva – nekadašnji vratar brazilske lige... Štoviše, Udarnikova „jedinica“, Domagoj Kranjčec, svojedobno je branio za Atletico Paranaense, upravo onaj klub u kojem je donedavno igrao i Gabriel Almeida. Maksimirski „carioca“ ipak nije zatresao mrežu, ali Udarnik je „udarnički“ zaigrao u drugom dijelu i jurio izjednačenje. Na kraju su plavi, dakle, u prijateljskom ogledu u Kurilovcu pobijedili 3:2, i to nakon što su vodili 3:0.

To je ujedno bila i svojevrsna priprema za ponedjeljak kad će većina ovih igrača pokušati nastaviti sjajan niz na Premier League International Cupu. U četvrtfinalu će gostovati kod vršnjaka iz Norwich Cityja na Carrow Roadu.

Trener Mario Cvitanović početnu je postavu na travnjaku u Kurilovcu držao do 62. minute pri čemu ne računamo promjenu vratara na poluvremenu. Od preostale desetorice jedino je Kobie Morris igrao do 80. minute...

Mrežu je praktički na otvaranju utakmice načeo Jakov Gogić. Loptu su mu servirali Morris i Dario Špikić nakon efektnoga dvostrukog proigravanja kojim su izigrali domaću obranu. Davor Lovren u 29. je minuti vješto izbjegao zaleđe i povisio vodstvo da bi Adrian Zenko u 69. sjajnim udarcem izvan kaznenoga prostora pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčao Tin Vukmanić i pogodio za 3:0. Domaći su poraz ublažili pogocima u 73. i 83. minuti na krilima Josipa Grdenića. Prvo je preciznim udarcem s desne strane pogodio stativu od koje se lopta odbila u mrežu da bi nedugo kasnije zavrnuo u sredinu, a Damir Milanović poslao loptu glavom pod prečku.

Bilo je tu još dopadljivih poteza. Špikić je, nakon Morrisova dodavanja, efektno pokušao iznenaditi vratara udarcem petom, ali se lopta otkotrljala malo pored stative. Početkom drugoga dijela Špikić je bio malo bliži pogotku: nakon Lovrenova ubačaja pogodio je stativu.

Kurilovec, 21. veljače

Prijateljska utakmica

SRC Kurilovec

Udarnik: Kranjčec – Mihanović, Milanović, Skrbin, Šarić – Stojić, Džaja; Ramljak, Kelava, Brčić – Brajko (još su igrali: Feljan, Ladović, Prelas, Grdenić, Krasnić, Petković, Gršić)

Trener: Boris Perković

Dinamo II: Horkaš (46. Miškić) – Morris, Uremović, Soldo, Čabraja – Đurasek, Biljan; Špikić, Rašić, Gogić – Lovren; sastav od 62. minute: Miškić – Hudećek, Morris (80. Plantak), Briški, Oršolić – Čuić, Stanić; Ćuže, Zenko, G. Almeida – Vukmanić

Trener: Mario Cvitanović

Strijelci: 0:1 Gogić (5.), 0:2 Lovren (29.), 0:3 Vukmanić (69.), 1:3 Grdenić (73.), 2:3 Milanović (83.)