Prijavi se putem email-a ili Facebooka

Zaboravili ste lozinku? Kliknite ovdje

Morate ispuniti ovo polje Morate unijeti valjanu email adresu
Morate ispuniti ovo polje

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Registriraj se putem email-a ili Facebooka

Ako već imaš korisnički račun Prijavi se

Morate ispuniti ovo polje
Morate ispuniti ovo polje
Morate ispuniti ovo polje Morate unijeti valjanu email adresu

Unesite svoju email adresu i poslati ćemo vam upute za resetiranje lozinke

Morate ispuniti ovo polje Morate unijeti valjanu email adresu

Premier League International Cup

Dinamo II uspješno prezentirao naš klub na Otoku

Prije puta na Premier League International Cup u Londonu malotko je razmišljao da će se druga momčad Dinama vratiti trijumfalno kući. Put prema Londonu pokazao je umišljena i zabrinuta lica, jer nakon prvog kola i remija protiv Swansea Cityja (0:0), pred mladom momčadi bile su dvije značajne utakmice. Jedna protiv Chelseaja, prošlogodišnjeg osvajača UEFA Lige mladih, a druga utakmica protiv nizozemskog Feyenoorda. A, umjesto tri boda sa Swanseajem (Plavi su čak četiri puta zatresli okvir gola!) u London su nosili samo jedan mali bod.

Činilo se, dolaskom u London, da se stvari samo pogoršavaju. Od zračne luke, preko promjena rasporeda do hotela. A, već idućeg dana na rasporedu je bila utakmica protiv londonskog velikana. Chelsea je ugostio Dinamo II na igralištu u Aldershotu, inače domu kluba koji se natječe u petom razredu engleske nogometne lige. Stanju terena tog petoligaša pozavidjela bi većina hrvatskih prvoligaških klubova. Na takvom terenu, na sjajnim uvjetima igrači trenera Cvitanovića pokazali su svu svoju raskoš potencijala. Dinamo II igrao je izrazito zrelo, taktički vrlo disciplinirano što je naposljetku dovelo do značajne pobjede koja je daleko odjeknula. Nije 1:0 pobjeda nad snažnijim, bogatijim protivnikom iznenadila sve u domovini, već su i engleski nogometni kibici i stručnjaci pohvalili igru Dinama II.

Najviše su se Englezi divili tehničkoj dotjeranosti igrača Dinama, kako lakoćom barataju nogometnom loptom i njihovom nogometnom inteligencijom. Taj neočekivani uspjeh protiv londonskog velikana podigao je raspoložene i cjelokupnu momčad. Bilo je pjesme, radosti, ponosa... Upravo na krilima te pobjede nad Chelseajem, pao je četiri dana kasnije i nizozemski Feyenoord koji je po prosjeku godina bio stariji od Modrih. Taj susret odigran je u 'state of art' kampu Chelseaja u koji su uložili preko 20 milijuna funti. Savršeni tereni (svaki od više od njih dvadesetak!), vrhunske klupske prostorije i spektakularno umjetno jezero (rezervoar) kojim se navodnjavaju svi tereni, pokazali su u kakvim okvirima funkcioniraju ostali klubovi. 

Kako je trener Cvitanović rekao: - Momčad je izbacila pojedince jer su dali sve od sebe i djelovali su kao cjelina. Prvo ime, junak londonske 'ekspedicije' svakako je centarfor Filip Mihaljević. 24-godišnji nogometaš koji je spletom nesretnih okolnosti (ozljede) na perfektnoj engleskoj travi pokazao sve svoje kvalitete, postigao je tri pogotka u dvije utakmice i potvrdio da je najbolji topnik druge momčadi. Svakako treba spomenuti i neprobojni obrambeni kvartet (Morris, Uremović, Soldo, Čabraja) koji je ne samo odigrao na visokom nivou, već i bez pogreške. Kulminacija toga je i podatak kako Modri nisu primili ni jedan gol u grupnoj fazi, u sve tri utakmice. Defenzivni vezni Karlo Muhar još je jedno ime koje se istaknulo. On se u potpunosti 'stopio' s okolinom, svojom agresivnošću i duel igrom parirao je u fizičkom aspektu igre, a uz to je uspio pridonijeti u napadačkom segmentu igre, postigavši i lijep pogodak protiv Feyenoorda (3:0). Svakako se treba izdvojiti i Davora Lovrena koji je svojom igrom i prodorima po bokovima (bilo da je igrao kao lijevo ili kao desno krilo) zadavao protivnicima mnogo glavobolje. U sve izdvojene pojedince, velike pohvale i čestitke zaslužuje stručni stožer na čelu s trenerom Cvitanovićem koji je na adekvatan način pripremio momčad u delikatnom razdoblju sezone, pred sam njen kraj. 

Druga momčad Dinama nosi pozitivne impresije iz Londona, gdje ih je isto tako u izobilju ostavila. Igrači i stručni stožer uspješno su prezentirali naš klub, naš nogomet i našu zemlju u kolijevci nogometa. Za kraj, oproštaj od polusezone, po dolasku u Zagreb riječi trenera Cvitanovića najadekvatnije su sažele cijeli put: - Čestitam Vam na dobroj igri i rezultatu. Na proljeće nas čekaju novi izazovi, novi susreti u PL International Cupu. Zaslužili ste odmor te Vam želim sretne blagdane.

 

 

Šaljem...
{{comment.Date | date:'dd.MM.yyyy HH:mm'}}
{{ comment.User.NameUser }}

Ovaj članak još nema niti jedan komentar.
Učitavam komentare...