Dugopolje – Dinamo II 1:1

Dinamo napadao, vratar spasio Dugopoljce

Nismo sigurni je li dugopoljski vratar Ivan Banić bolji „skakač u dalj“ ili „skakač u vis“. Kako god, upravo je takvim skokovima obranio udarce Endrija Çekiçija i Brune Čengića u završnici utakmice i spasio bod svojoj momčadi. U okršaji 8. kola Druge HNL nogometaši Dugopolja i Dinama II odigrali su 1:1.

Povela je maksimirska družina pogotkom u 24. minuti iz jedanaesterca kad je Dinamov Bojko rastužio dugopoljskoga Bojka. Bojan Knežević, popularni Bojko, zatresao je mrežu s bijele točke i tako gurnuo domaće, predvođene trenerom Miroslavom Bojkom u rezultatski zaostatak. Kazneni je udarac uslijedio nakon Banićeva starta na Marija Ćužea na rubu šesnaesterca.

Dugopoljci su izjednačili u 32. minuti kad je Juan Manuel Varea projurio sredinom terena, a Mihael Klepač spretnim udarcem iz srca kaznenoga prostora uspio zatresti mrežu.

No, prava je kanonada prema domaćim vratima uslijedila u završnici. Banić je prvo u 78. minuti munjeviti skokom izbio loptu nakon Çekiçijeva plotuna da bi četiri minute kasnije iščupao loptu iz samoga kuta nakon snažnoga Čengićeva udarca.

Štoviše, domaći su još u ranijoj fazi utakmice, u 16. minuti, praktički u istoj akciji dvaput izbijali loptu s vlastite gol-crte nakon serije udaraca maksimirskih napadača. Nisu niti Dugopoljci bili bez prilika, pokušao je Josip Špoljarić još na otvaranju utakmice, kao i Josip Tomašević u završnici, ali bili su za nijansu neprecizni.

Dinamo II u nedjelju će u16 sati na svom Hitrec-Kacianu u dvoboju 9. kola dočekati momčad Novigrada.