Autor fotografije: Sanjin Strukic/PIXSELL

GNK DINAMO - NK RUDEŠ 3:2 (1:0)

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Stadion Maksimir, 10.9.2017.

Glavni sudac: Igor Križarić (Čakovec). Pomoćnici: Borut Križarić, Vedran Đurak. Četvrti sudac: Tomislav Bionda.

Gledatelja: 2.083

GNK Dinamo (4-2-3-1): Zagorac - Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks - Moro, Antolić - Fiolić (od 64. Doumbia), Gojak (od 56. Soudani), Olmo - Henriquez (od 80. Hodžić). Trener: Mario Cvitanović.

NK Rudeš (4-3-2-1): Čondrić - Borevković, Muić, Mesarić, Pavić - Vuco (od 61. Lulić), Segado, Ivančić (od 77. Budimir) - Havojić, Rivas (od 46. Kamenar) - Entrena. Trener: Alonso Rodriguez Inaki.

Žuti kartoni: Stojanović (75.), Soudani (90.), Mesarić (90.)

Strijelci: 1:0 - Henriquez (24.-11m), 2:0 - Benković (59.), 2:1 - Lulić (81.), 3:1 - Soudani (84.), 3:2 - Budimir (88.)

Dinamo je nastavio pobjedničku seriju u sklopu Hrvatski Telekom Prve lige. Nakon desetodnevne reprezentativne pauze, Plavi su svladali momčad Rudeša s 3:2 u utakmici s uzbudljivom završnicom.

Od samog početka susreta Dinamo je pokazao pozitivan gard, nametnuo se na terenu i u potpunosti dominirao čitavo poluvrijeme. Već u prve dvije minute imali su Plavi dvije dobre prilike koje su poništene zbog zaleđa. Prvo je Olmo poslao loptu u mrežu iz nedopuštene pozicije, a zatim je Henriquez također iz nedopuštene pozicije pogodio vratnicu.

U 13. minuti ponovno je prijetio Dinamo, razigrani Olmo uspio je probiti lijevu stranu gostiju te ubacio na rub kaznenog prostora gdje Fiolić iz voleja testira vratara Čondrića. Igrala se 24 minuta kad je Dinamo poveo. Stojanović je ubacio s desne strane, Pavić u svom šesnaestercu igrao rukom te je sudac pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo Angelo Henriquez i preciznim udarcem u desni kut zatresao mrežu za vodstvo Dinama!

Četiri minute kasnije udarac Fiolića s ruba kaznenog prostora opasno prijetio, alo lopta je prohujala tik uz lijevu vratnicu. Do kraja poluvremena, uz potpunu dominaciju, još jednu veliku priliku imao je Dinamo. U 33. minuti Olmo je okušao svoj udarac iz daljine, vratar Čondrić odbio u korner. Iz kornera i ubačaja Fiolića, opasno je glavom pucao Gojak, ali Čondrić je izvrsnom reakcijom spasio svoju mrežu.

Nastavak je ponudio identičnu sliku iz prvog dijela. Nastavio je Dinamo dominirati i lopta se većinu vremena nalazila u gostujućoj polovici. U 52. minuti nakon ubačaja Stojanovića na lijevoj strani Olmo je zatresao vratnicu, a samo minutu kasnije svoj udarac okušao je Moro. Ulaskom Soudanija ofenzivna trojka promijenila je pozicije, Fiolić je otišao na lijevu stranu, Olmo u sredinu a Soudani na svoju desnu stranu.

Dinamo je povisio rezultat u 59. minuti kad je nakon ubačaja Fiolića iz kornera loptu glavom u mrežu proslijedio Filip Benković. Gosti iz zagrebačkog kvarta postigli su povijesni pogodak na Maksimiru u 81. minuti kad je Lulić iz blizine uspio matirati vratara Zagorca. Ipak, samo tri minute kasnije Modri su postigli još jedan pogodak. Lecjaks je ubacio s lijeve strane, a Soudani glavom s desetak metara poslao loptu u lijevi donji kut za 3:1. Nastavak kiše golova u posljednjih desetak minuta utakmice zaključio je Mario Budimir kad je u 88. minuti glavom poslao loptu u mrežu za konačan rezultat.

Dinamo je ovom pobjedom ne samo nastavio pozitivnu seriju bez izgubljene utakmice ove sezone, već i zadržao prednost nad prvoligaškom konkurencijom i s četiri boda prednosti i dalje drži ligaški vrh. Iduća utakmica na rasporedu je 16. rujna na gostovanju u Zaprešiću kod Intera.