Dinamo pobjedom proslavio naslov, Soudani najbolji strijelac

Autor fotografije: Luka Stanzl/PIXSELL

GNK DINAMO - NK INTER ZAPREŠIĆ 3:1 (2:0)

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Stadion Maksimir, 19.5.2018.

Glavni sudac: Bruno Marić (Daruvar). Pomoćnici: Nikola Kečkiš, Goran Loparac. Četvrti sudac: Igor Križarić.

Gledatelja: 7.837

GNK Dinamo (4-1-4-1): Livaković - Stojanović (od 51. Olmo), Rrahmani, Perić, Lecjaks - Ademi - Soudani, Fiolić, Ćorić (od 75. Hodžić), Hajrović (od 67. Marin) - Gavranović. Trener: Nenad Bjelica.

NK Inter Zaprešić (4-2-3-1): Topolović - Bosec, Prenga, Grgić, Mamić - Dalić, Obeng (od 46. Šiljić) - Vukčević, Postonjski, Rak (od 77. Šlogar) - Rešetar (od 58. Blažević). Trener: Samir Toplak.

Žuti kartoni:

Strijelci: 1:0 - Soudani (22.), 2:0 - Gavranović (40.), 3:0 - Gavranović (61.), 3:1 - Ademi autogol (88.)

Svečana proslava naslova prvaka, 19. u Hrvatskoj, pogodak Hilala Soudanija koji je postao najbolji strijelac prvenstva, debi novog trenera Nenada Bjelice, 200. službeni nastup kapetana Arijana Ademija... Sve je to začinjeno sjajnom atmosferom na lijepo ispunjenom stadionu i 3:1 pobjedom Dinama nad Interom iz Zaprešića.

Novi trener Nenad Bjelica odlučio se za 4-1-4-1 formaciju u sastavu: Livaković na golu, Stojanović, Rrahmani, Perić i Lecjaks u obrani, Arijan Ademi kao zadnji vezni dok su naprijed igrali Soudani, Fiolić, Ćorić, Hajrović i Gavranović. Dinamo se od početka utakmice postavio u gardu prvaka i dominirao terenom. Nakon sedam minuta igre prvu pravu priliku propustio je Rrahmani. Nakon kornera stoper Dinama šutirao je glavom iz blizine, ali Nikola Rak odbio je loptu s gol-linije.

Plavi su zasluženo poveli u 22. minuti susreta. Hajrović je izveo korner s lijeve strane, a Soudani je na prvoj vratnici glavom poslao loptu u mrežu! Bio je to 17. prvenstveni pogodak Soudanija ove sezone, time je službeno najbolji strijelac HT Prve lige u sezoni 2017/18.! Dinamo je povećao prednost u 40. minuti susreta, kad je Ćorić izveo korner, vrataru Topoloviću ispala je lopta iz ruke, a u velikoj gužvi pred vratima najbolje se na drugoj vratnici snašao Ademi i asistirao Gavranoviću koji s gol-linije šalje loptu u mrežu.

U nastavku su Plavi nastavili u istom tempu kao i u prvom dijelu, ponovno nisu dozvolili protivniku da opasno zaprijeti i stvarali prilike pred suparničkom golu. Tako je u 50. minuti nakon brze kontra akcije Gavranović proigrao Soudanija koji je opasno šutirao pored gola. Nakon ozlijede Stojanovića, ušao je Dani Olmo, to je dovelo do rokada u sastavu, te je Ademi igrao stopera, dok je Rrahmani igrao na mjestu desnog beka.

Treći pogodak Plavi su postigli nakon sat vremena igre kad je lijepu akciju izveli Soudani i Gavranović, a potonji je prizemnim udarcem postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Umjesto Hajrovića u nastavku susreta svoje prve službene minute za prvu momčad Dinama odigrao je talentirani krilni igrač Antonio Marin. Do kraja susreta Arijan Ademi postigao je autogol za konačnih 3:1.

Dinamo je nakon 36 odigranih kola osvojio naslov prvaka sa 73 boda, tri više od drugoplasirane Rijeke i sedam više od trećeplasiranog Hajduka.

Nakon zaslužene proslave 19. naslova prvaka Hrvatske, pred Dinamom je još jedna utakmica do kraja sezone. U srijedu, 23. svibnja, na rasporedu je veliko finale Kupa Hrvatske protiv Hajduka u Vinkovcima.