Dinamo s igračem manje do zaslužene pobjede na Rujevici

Glavni sudac: Tihomir Pejin, Tomislav Petrović, Miro Grgić, Goran Pataki

Rijeka: Sluga - Martic (od 64. Heber), Župarić, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Gorgon, Matei (od 87. Ajayi), Kvržić - Jelić (od 79. Črnic)

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks - Antolić (od 66. Doumbia) - Fernandes (od 90. Lešković), Olmo, Moro, Gojak - Henriquez (od 60. Sosa)

Žuti kartoni: Stojanović, Gorgon, Lecjaks, Župarić, Benković

Crveni karton: Lecjaks

Strijelci: 0:1 Fernandes (11.), 0:2 Fernandes (40.) 11m

Dinamo je u 5. kolu Hrvatski Telekom Prve lige gostovao na Rujevici, a u derbiju s Rijekom Modri su upisali zasluženu 2:0 pobjedu! Prvi je pogodak postigao Fernandes već u 11. minuti susreta, dok je 2:0 postavio također Junior, s bijele točke u 40. minuti. Modri su od 58. minute igrali s igračem manje nakon što je drugi žuti zaradio Lecjaks, ali igrači trenera Cvitanovića dobro su do kraja parirali brojčano nadmoćnoj Rijeci za vrijedna tri boda.

Dinamo je u derbi krenuo s nešto drugačijom formacijom ovoga puta: 4-1-4-1. Na golu je bio Livaković, stoperi su bili Sigali i Benković, a na stranama Stojanović i Lecjaks. Ispred njih igrao je kapetan Antolić ispred kojeg je u liniji igrala četvorka Fernandes, Olmo, Moro, Gojak. Špica je bio Henriquez. Trener Mario Cvitanović na raspolaganju nije imao Ademija koji se tek vratio u momčad i nije u kadru za utakmice dok se ne vrati u optimalnu formu. Isto tako, u Zagrebu je ostao Soudani.

Od prve minute krenule su obje momčadi čvrsto i prema naprijed, ali Dinamo je nakon par minuta preuzeo kontrolu pa i brzo poveo, već u 11. minuti susreta. Antolić je izveo korner s desne strane, lopta stigla prvo do Olma koji je glavom promašio, odbijena je zatim stigla do Gojaka čiji udarac isto nije bio uspješan, a na kraju je Fernandes spretno pospremio iz blizine loptu u mrežu za vodstvo 1:0. Rijeka je pokušavala izjednačiti, ali nisu bili uspješni. U 27. minuti priliku je imao Kvržić nakon slobodnog udarca, ali njegov je pokušaj otišao daleko od gola.

U 31. minuti pokušao je domaćin doći do pogotka kada je Kvržić s desne strane ubacio prizemnu, a Livaković spremno uhvatio loptu i na vrijeme spriječio situaciju za pogodak Rijeke. Do kraja prvog dijela imali su igrači Maria Cvitanovića dobru priliku kada se Fernandes odlučio na udarac s nekih 20 metara, a loptu koja je išla pod prečku vratar Sluga ipak je uspio poslati preko gola. U 40. minuti susreta Gojak se sjurio u kazneni prostor domaćina, pokušao ubaciti pred gol, Zuta uklizava i igra rukom, a sudac opravdano dosuđuje kazneni udarac za Modre. Fernandes je s bijele točke precizno pospremio loptu u mrežu Rijeke za 2:0. Dinamo je na odmor otišao sa zasluženih 2:0.

U nastavku utakmice domaćin je u dvije minute imao i dvije dobre prilike. Prvo je Martic ubacio s desne pred gol gdje je Jelić srećom škaricama na par metara zakasnio na loptu. Minutu nakon toga s desne je strane stativu pogodio Jelić, a odbijenu je Gorgon poslao visoko preko gola. Rijeka je tako propustila dvije dobre prigode za izjednačenje.

U 58. minuti Lecjaks je napravio prekršaj na Kvržiću, svoj drugi prekršaj za žuti karton, pa je Dinamo od tog trenutka na travnjaku ostao s igračem manje. Bilo je za očekivati da će se Modri zatvoriti pa je umjesto Henriqueza u igru ušao Sosa. Iako su bili brojčano nadmoćni, nešto kasnije Rijeka je još jednom propustila priliku za pogodak. Martic je s desne ubacio na drugu vratnicu gdje je Gorgon glavom spustio loptu prema golu Dinama, a Livaković se na vrijeme sjajno bacio i spasio svoju mrežu.

Dinamo se i s igračem manje dobro snalazio na travnjaku gdje nije dopustio Rijeci da ugrozi prednost od dva pogotka. U 85. minuti mogli su domaćini smanjiti prednost Dinama kada je Črnic ubacio s lijeve strane, a Sosa nezgodno skrenuo loptu u gredu. Moglo je to biti neugodno za goste, a iako je Rijeka imala još par prilika do kraja Modri su se dobro držali i rezultat se do kraja više nije mijenjao.

Nakon uspješno odrađenog gostovanja kod Rijeke, Dinamo se okreće prvoj utakmici play-offa Europa lige protiv Skenderbeua, u četvrtak, 17. kolovoza, s početkom u 19 sati na Maksimiru.