Autor fotografije: Igor Soban/PIXSELL

GNK DINAMO - NK ISTRA 1961 5:1 (2:0)

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Stadion Maksimir, 9.12.2017.

Glavni sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Dejan Berger, Marijan Tomas. Četvrti sudac: Josip Lučić.

Gledatelja: 984

GNK Dinamo (4-1-4-1): Livaković - Stojanović (od 72. Ćorić), Rrahmani, Benković, Sosa - Doumbia (od 89. Perić) - Soudani, Moro, Ademi, Olmo - Henriquez (od 83. Hodžić). Trener: Mario Cvitanović.

NK Istra 1961 (4-2-3-1): Ćorić - Hadžić, Gojković, Escoval, Grujević - Puclin, D. Halilović - Maksimović, Vojnović (od 46. Prelčec), Jelavić (od 86. Miljanić) - Matyazh (od 84. Ferreira). Trener: Darko Raić Sudar.

Žuti karton: Halilović (86.)

Strijelci: 1:0 - Moro (19.), 2:0 - Soudani (38.), 2:1 - Maksimović (49.), 3:1 - Ćorić (78.), 4:1 - Hodžić (83.), 5:1 - Hodžić (90+2.)

Prvi sastav Dinama nastavio je seriju pozitivnih rezultata koja traje od početka sezone te sa 5:1 svladao goste iz Pule. Time je Dinamo nastavio niz od 26 natjecateljskih utakmica bez poraza.

Odmah od prve minute Dinamo je zagospodario terenom, preuzeo inicijativu i kontrolu lopte. U prvih 45 minuta Dinamo je odigrao vrlo dobro, s fluidnošću u protoku lopte, okomitije akcije s puno više kretanja, pogotovo po boku. Ukupno su Modri uputili 12 udaraca prema vratima gostiju u prvom dijelu.

Prvu priliku imao je Soudani već u 3. minuti, ali vratar Ćorić bio je siguran. Dvije minute kasnije Olmo je lijepo proigrao Ademija koji glavom iz blizine šalje loptu pored gola. U 12. minuti sve je pripremio Sosa, ali Olmo je pucao premlako da ozbiljnije ugrozi vratara gostiju.

U 19. minuti Dinamo je stigao do zasluženog vodstva. Moro je iz slobodnog udarca s 20-ak metara poslao loptu ispod živog zida u donji lijevi kut gola za svoj 4. pogodak ove sezone. Nastavio je Dinamo nizati situacije, tako je u 33. minuti Henriquez šutirao iz okreta, ali vratar Ćorić sjajno je obranio. Ipak, u 38. minuti bio je nemoćan. U kombinaciji Sose i Olma, lijevi bek Modrih asistirao je povratnom loptom za Soudanija koji lako poentira za povećanje vodstva i svoj 11. pogodak ove sezone.

Nastavak je ponudio aktivniju Istru koja je već nakon četiri minute uspjela smanjiti rezultat. Matyazh je ubacio s lijeve strane, a Maksimović glavom poentirao. Igrače Dinama taj pogodak nije obeshrabrio, već u nastavili stvarati prilike preko Olma i Soudanija. Tako je u 78. minuti Dinamo preko Ante Ćorića osigurao nova tri boda. Olmo je povukao kroz sredinu, na rubu kaznenog prostora ostavio petom loptu za natrčalog Ćorića koji preciznim udarcem pogađa donji desni kut gola za 3:1. Samo dvije minute nakon ulaska u igru, Armin Hodžić povećao je rezultat na 4:1 nakon prekrasne akcije Olma, Soudanija i Hodžića. Hodžić je u zadnjoj minuti postigao i svoj drugi pogodak na susretu, kad je izašao sam na vratara, zaobišao ga i lako poslao loptu u praznu mrežu za konačnih 5:1!

Pred Modrima je još jedan utakmica do kraja polusezone. Iduće subote u 15 sati Dinamo dočekuje Cibaliju.