Autor fotografije: Davor Javorovic/PIXSELL

Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Mario Pepur, Andrej Burilo

HNK Cibalia: Šubarić - Karamarko, Peričić, Soldo, Tomašević - Muženjak, Plum - Miličević, Dabor, Galić - Barišić

GNK Dinamo: Livaković - Rrahmani, Benković, Perić, Sosa (od 90. Cekici) - Soudani, Doumbia, Gojak, Ćorić - Gavranović (od 49. Lecjaks), Hodžić (od 84. Fiolić)

Žuti karton: Dabro, Tomašević, Peričić, Karamarko

Strijelci: 0:1 Soudani (72.), 0:2 Soudani (89.)

Igrači Dinama nastavili su s pozitivnim rezultatima u prvenstvu. U 29. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na gostovanju kod Cibalije u Vinkovcima na teškom su terenu upisali 21:0 pobjedu, a oba je pogotka postigao sjajni Hilal Soudani u drugom poluvremenu.

Strateg Modrih Nikola Jurčević krenuo je u susret protiv vinkovačke ekipe sa sljedećim sastavom: Na golu Livaković, stoperi Benković i Perić, na bokovima Sosa i Rrahmani. Na krilima su igrali Soudani i Ćorić, a u sredini su krenuli Doumbia i Gojak. Prema naprijed je igrao tandem Gavranović - Hodžić.

PRVO POLUVRIJEME BEZ POGODAKA

Opasna situacija za Dinamo dogodila se već u četvrtoj minuti susreta kada je domaćin oteo loptu gostima na svojoj polovici, Galić je dobio dugu loptu i sam se sjurio u kazneni prostor Modrih pa pucao pokraj Livakovića u desnu vratnicu. Na odbijenu loptu natrčao je Barišić čiji je pokušaj u bliži kut završio u rukama vratara Dinama.

U 15. minuti susreta najizglednija prilika za Modre u prvom dijelu. Imao je Soudani čak dvije dobre situacije koje nažalost nije iskoristio. Prvo je iskosa iz kaznenog prostora s lijeve strane loptu poslao u Šubarića, a par trenutaka kasnije s iste je pozicije ponovno pucao na gol, ali je lopta ostala u bloku domaćeg igrača. Par trenutaka kasnije odigrao je Gavranović dupli pas s Hodžićem koji na 11 metara nije dobro zahvatio loptu pa njegov pokušaj odlazi pokraj lijeve vratnice. Iako su Modri imali veći posjed lopte, do kraja prvog dijela nije bilo izglednijih prilika za pogodak i stvaranje prednosti.

PERIĆ ASISTIRAO, SOUDANI ZABIO

U nastavku susreta nastavili su igrači trenera Jurčevića tražiti svoju priliku. U 72. minuti Lecjaks je izveo aut, Perić glavom prebacio do Soudanija koji je iz voleja zatresao mrežu Cibalije za 1:0. Proslavili su Modri do kraja utakmice još jedan pogodak. U 89. minuti utakmice Soudani je prošao dvojicu čuvara i sigurno pospremio loptu u mrežu za 2:0. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Nakon gostovanja na neugodnom terenu u Vinkovcima, pred igračima Dinama dvije su utakmice idući tjedan. Prvo je na rasporedu odigravanje susreta 30. kola HT Prve lige Dinamo - Osijek u srijedu, 18. travnja (18h, Maksimir), a u subotu Modri putuju u Split. Derbi s Hajdukom igra se u nedjelju, 22. travnja.