Suci: Bobby Madden, David McGeachie, Sean Carr, Steven McLean (svi Škotska)

Dinamo: Eduardo – Stojanović, Sigali, Benković, Pivarić – Antolić, Machado (od 9. Fernandes) – Soudani, Ćorić (od 74. Henriquez), Rog – Hodžić (od 62. Jonas)

Dinamo Tbilisi: Scribe – Lobžanidze, Santos, Amisulašvili, Čelidze – Kiteišvili (od 46. Gelašvili), Parunašvili – Jigauri, Papunašvili (od 56. Coureur), Čanturašvili – Dvališvili (od 78. Tsintsadze)

Žuti kartoni: Sigali (37.)

Strijelci: 1:0 Soudani (40.), 2:0 Ćorić (42.)

Modri su pred više od 13 tisuća gledatelja protiv Dinamo Tbilisija odigrali kvalitetnu utakmicu i ostvarili sjajnu 2:0 pobjedu! Hrvatski prvak odigrao je pravu europsku utakmicu, iskoristio svoje prilike i pokazao kako se treba igrati u Ligi prvaka; čvrsto u obrani i učinkovito u napadu. Taman za 2:0.

Modri su u najavi utakmice protiv gruzijskog imenjaka najavljivali da ih čeka teška utakmica protiv organiziranog protivnika i – tako je i bilo. Dinamo je krenuo u uobičajenoj 4-2-3-1 formaciji s dvije izmjene u zadnjoj liniji pa su tako od početka krenuli Benković i Pivarić da bi već nakon par minuta krenuli problemi.

U ranoj fazi utakmice, nije prošlo niti 10 minuta, ozlijedio se Machado umjesto kojega je ušao Fernandes što je značilo da se Rog pomaknuo u sredinu. Ubrzo se pokazalo da je time Dinamo izgubio kompaktnost u sredini, unatoč silnoj borbenosti Roga i s druge strane smirenosti i iskustva kapetana Antolića kako je vrijeme prolazilo tako su gosti sve više stiskali.

Modri su nastavili pobjedničku seriju, golovima Soudanija i Ćorića ostvarili velikih 2:0 uoči uzvrata i, posljednje ali nikako ne i najmanje važno, zaradili ovacije Maksimira. Uzvrat se igra 2. kolovoza u 19:00 u Tbilisiju.

Nije bilo pravih prilika osim dalekometnih udaraca Soudanija i Stojanovića s jedne odnosno Čanturašvilija s druge strane, no ulaskom u zadnjih 10 minuta Dinamo je ipak dodao malo gas i zablistao je – Ante Ćorić. Playmaker Modrih je u par minuta pokazao "ono nešto" sa čime se igrač rodi. Tako je prvo u 40. minuti fantastičnim dodavanjem prebacio zadnju liniju i u zicera gurnuo Soudanija koji mirno šalje loptu pored istrčalog Scribe za vodstvo!

Slavlje na tribina se još nije niti stišalo, a par minuta kasnije Dinamo je povećao prednost! Soudani je odlično na strani našao Fernandesa koji ulazi u kazneni prostor i krasno na par metara od praznog gola nalazi Ćorića koji lako šalje loptu u mrežu! Dinamo je tako u prvom dijelu stvorio dvije prilike, realizirao ih i na odmor odnio 2:0; tako se to radi u Ligi prvaka!

Modri su u nastavak ušli bez izmjena; naravno da nije niti trebalo. Nakon samo par minuta igre Dinamo imao je sjajnu priliku kada je Antolić napravio veliki posao i našao Ćorića na rubu kaznenog prostora, a naš mladi veznjak se odlučio za udarac dok je dodavanje prema samom Soudaniju na strani možda bilo bolje rješenje.

Na priliku Dinama sjajnom su šansom odgovorili gosti. Stojanović je napravio prekršaj na rubu kaznenog prostora, a dok su se Modri raspravljali sa sucem gosti su brzo izveli, Gelašvili je imao zicera, ali je srećom pucao pored gola. Kako je vrijeme prolazilo tako je bila potrebna svježina u sredini pa je u 62. minuti svoj debi u dresu Dinama imao Jonas.

Odmah nakon njegovog ulaska Fernandes je silovito potegnuo s 20-ak metara, Scribe odbio loptu, a Ćorić natrčao na odbijanac i glavom pucao pored gola! Upravo je Ante nešto kasnije izašao iz igre, a pogodak i asistencija zaradili su mu veliki pljesak Maksimira.

Desetak minuta prije kraja Modri su imali krasnu priliku kada je Rog ubacio iz prekida, a fantastični Benković skočio, ali i glavom poslao loptu malo preko gola. Par minuta prije kraja gosti su imali još jednu odličnu priliku kada je Jigauri natrčao na odbijenu loptu i gađao drugi kut, ali Eduardo je sjajno obranio. Odmah u nastavku su Modri krenuli u kontru, Fernandes i Antolić su išli dva na jednog braniča, ali nije bilo točnog dodavanja prema kapetanu!

Do kraja se Modrima otvorilo još par prilika u kontri, ali rezultat se nije mijenjao. Modri su tako nastavili pobjedničku seriju, ostvarili velikih 2:0 uoči uzvrata i, posljednje ali nikako ne i najmanje važno, zaradili ovacije Maksimira.