Stadion Kranjčevićeva, nedjelja, 11.11.2018., 17:30h

Lokomotiva: Grbić - Karačić, Majstorović, Kolinger, Datković (od 54. Krstanović) - Kastrati (od 67. Drožđek) - Jakić (od 89. Babić), Ivanušec, Lecjaks - Uzuni - Radonjić

Dinamo: Livaković - Moharrami, Theophile, Dilaver, Musa - Šunjić, Ademi (od 67. Olmo) - Kadzior, Moro, Šitum (od 83. Menalo) - Petković (od 75. Budimir)

Žuti karton: Kolinger, Šunjić, Ademi, Majstorović

Strijelci: 0:1 Petković (16.)

Nakon što su postigli jedan od povijesnih uspjeha kluba - uz 3:1 pobjedu protiv Spartaka u 4. kolu Europa lige nakon dugih 49 godina osigurali mjesto u 1/16 finala natjecanja, igrači Dinama okrenuli su se odmah prvenstvu gdje i dalje uvjerljivo dominiraju.

U susretu 14. kola HT Prve lige na gostovanju kod Lokomotive u Kranjčevićevoj Dinamo je slavio 1:0, a sjajni Petković upisao se na listu strijelaca uz fantastične svjetske škarice.

Trener Nenad Bjelica odabrao je sljedećih početnih 11: Na golu Livaković, stoperski par povratnik nakon ozljede Dilaver i Theophile, a na bokovima Moharrami i Musa. U vezi dvojac Ademi - Šunjić, a ispred njih Kadzior, Moro i Šitum. Na mjestu špice krenuo je Petković.

U 12. minuti susreta Moro je izveo slobodan udarac jako iskosa s lijeve strane, ubacio na drugu vratnicu, a Šunjić glavom loptu poslao ipak daleko od gola. Slična situacija nekoliko trenutaka kasnije također iz slobodnog udarac donijela je rani pogodak za Dinamo i veliko slavlje.

Kadzior je ubacio iz slobodnog udarca sa sredine iz velike udaljenosti, a Petković sjajno dočekao loptu i fantastičnim škaricama s desetak metara zatresao mrežu Lokomotive za 1:0.

Pokušao je domaćin doći do izjednačenja dvije minute kasnije kada je Livaković sjajnom intervencijom zaustavio pokušaj Karačića s nekih 20 metara. Dinamo je dominirao do kraja prvog dijela, a možemo istaknuti kombinaciju Moro - Kadzior kada je na kraju akcije pokušaj poljskog igrača ipak ostao u domaćoj obrani.

U nastavku susreta raspoloženi Petković imao je još jedne odlične škarice, kada je u 49. minuti pred golom dočekao ubačaj Moharramija. Iranac je s desne strane ubacio pred gol, Petković prsima spustio loptu i izveo još jedne škarice, ali vratar Grbić ovoga puta brani pokušaj na nekih 6-7 metara.

55. minuta susreta donijela je domaćinu izglednu priliku, ali Kastrati je loptu iz kaznenog prostora poslao pokraj lijeve vratnice. Nastavila je Lokomotiva s pokušajima, ali mreža Dinama nije se zatresla. Livaković je obranio dobar pokušaj Ivanušeca s nekih 20 metara, a u jednoj od akcija nakon toga Radonjić je loptu iskosa s desne strane poslao pokraj lijeve vratnice. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Momčad trenera Bjelice nakon 14 kola HT Prve lige i dalje je vodeća ekipa prvenstva, bez ijednog poraza (11 pobjeda, 3 remija), s ukupno 36 bodova.

Pred igračima je sada reprezentativna stanka, a prva iduća natjecateljska utakmica na rasporedu je 24. studenog, kada Dinamo gostuje na Rujevici kod Rijeke.