Suci: Mario Zebec, Goran Perica, Robi Kezele, Jerko Crnčić

Osijek: Malenica - Grgić, Gutieri, Škorić, Lončar (od 90. Pervan) - Čavar (od 80. Štrkalj), Pušić, Kamenar (od 68. Dugandžić) - Hajradinović, Boban - Marić

Dinamo: Livaković - Stojanović, Theophile, Perić, Rrahmani - Ademi - Kadzior (od 71. Hajrović), Gojak, Olmo, Oršić - Gavranović (od 79. Petković)

Žuti kartoni: Stojanović, Perić, Gutieri, Pušić, Lončar, Gojak, Olmo

Strijelci: 0:1 Gavranović (64.), 0:2 Olmo (90.+4)

Igrači Dinama u 13. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige gostovali kod NK Osijek u Gradskom vrtu gdje su u teškim uvjetima za igru i uz gustu maglu pogocima Gavranovića i Olma upisali zasluženu 2:0 pobjedu! Plavi su i dalje jedina neporažena ekipa u prvenstvu, imaju 10 pobjeda i tri remija te ukupno 33 boda - pet više od Lokomotive i devet više od Osijeka.

Trener Bjelica krenuo je u derbi susret s formacijom 4-1-4-1: Na golu Livaković, stoperski par Theophile i Perić, na bočnim pozicijama Rrahmani i Stojanović. Ispred Ademi i četvorka Kadzior, Gojak, Olmo i Oršić. Špica je bio Gavranović.

BEZ POGODAKA U PRVOM DIJELU

Krenule su obje ekipe čvrsto u utakmicu, a Dinamo je prvu dobru situaciju imao u 7. minuti kada je Kadzior iz slobodnog iz velike udaljenosti iskosa s desne strane loptu poslao u ruke vratara Malenice. Odmah minutu kasnije pucao je Poljak pokraj vratnice domaćina. Nizali su igrači Dinama prilike u ranoj fazi utakmice, a u 13. minuti imali su izglednu priliku za pogodak. Gavranović je s 30-ak metara gurnuo na lijevo za Oršića koji ubacuje na prvu vratnicu, a Kadzior nedovoljno dobro loptu glavom šalje od gola.

Osijek je također igrao prema naprijed, u 19. minuti susreta bilo je opasno pred vratima Dinama. Lončar je pucao, lopta je pogodila Marića, a na kraju akcije Kamenar silovito puca preko grede. Par minuta kasnije imali su domaći igrači korner s desne strane, na prvoj vratnici prvo glavom puca Boban, a zatim Škorić također glavom loptu šalje preko gola. I u 25. minuti mogao je Osijek povesti. Marić se našao sam pred Livakovićem koji je istrčao, a na kraju igrač motivirane domaće ekipe pogađa tek vanjski dio mreže.

Obje su se momčadi borile za taj prvi pogodak, gledali smo iznimno napetih 45 minuta u Gradskom vrtu, teren je prekrila gusta magla, a do kraja prvog poluvremena unatoč velikoj borbenosti Osijeka i Dinama i nizu dobrih prilika - mreže se nisu zatresle.

Početak drugog dijela obilježio je dogovor sudaca, trenera i kapetana o uvjetima za igru, odnosno gustoj magli koja je smanjila vidljivost na terenu. Zajedničkom odlukom - igra se nastavila. Dinamo se mogao okruniti prvim pogotkom u 59. minuti kada je Olmo silovito pucao pokraj vratnice.

Nastavak pritiska s obje strane, a zatim 64. minuta susreta koja je napokon donijela slavlje gostujuće klupe - Olmo je dodao na 20-ak metara za Gojaka koji je pucao na gol, Malenica obranio, a odbijenu Gavranović spretno pospremio u mrežu za 1:0 u Gradskom vrtu. Osijek je imao dobru situaciju u 88. minuti kada je Lončar nakon slobodnog udarca zamalo pospremio loptu u mrežu, ali greda je spasila Dinamo.

Do kraja susreta, tijekom sedam minuta sudačke nadoknade možemo izdvojiti prečku Danija Olma, iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora koji je kasnije i proslavio pogodak. Mladi Španjolac u četvrtoj minuti sudačke nadoknade solo prodorom s centra krasno je iz kaznenog prostora zabio za konačnih 2:0!

Igrači Dinama nakon teškog gostovanja u Osijeku kreću s pripremama za 4. kolo Europa lige, utakmicu protiv Spartaka iz Trnave, na Maksimiru u četvrtak, 8.11., s početkom u 21:00 sati.