Dugopolje – Dinamo II 0:1:

Gojak asistirao, Badji zabio za pobjedu u Dugopolju

Treći put je bio “dan D”, treći okršaj Dugopolja i Dinama II, i treći put istovjetan rezultat: 1:0. Ove su subote slavili – gosti. Dinamo II je na travnjaku stadiona Hrvatski vitezovi, u ogledu 27. kola Druge HNL, nadvisio domaće pogotkom Badare Badjija u 32. minuti i time prekočio Dugopoljce na ljestvici.

Momčad trenera Željka Sopića trenutačno je na petom mjestu sa 38 bodova, jednim manje od četvrtoplasirane Gorice. No, plavi imaju i utakmicu manje. Riječ je o zaostalom dvoboju 25. kola protiv Rudeša, a odigrat će je ovoga utorka na travnjaku Hitrec-Kaciana u 16:30 sati.

U prethodna dva međusobna ogleda u dosadašnjem dijelu sezone po jednom su, dakle s identičnih 1:0, slavili i Dinamo II i potom Dugopolje. Svatko na svom terenu... Sad su tri boda zgrabili gosti.

Pogodak je postigao Badji u 32. minuti nakon proigravanja Amera Gojaka. Istrčao je sam pred domaćega čuvara mreže i doveo plave u vodstvo. Nekoliko minuta ranije vratar Boris Baćak zaustavio je još jedan snažan Badjijev udarac...

Veliku je priliku za vodstvo Dinamo II kreirao još u 27. minuti kad je Filip Benković u skoku, nakon udarca iz kuta, pogodio stativu.

Domaći je vezist Josip Balić u 17. minuti dvaput uzastopno pucao u obećavajućoj situaciji sa desetak metara, ali je maksimirski vratar Adrian Šemper uspio amortizirati udarac. Štoviše, Šemper se istaknuo i u drugom dijelu kad je u 58. i 60. minuti “bekendirao” udarce Ante Babića.

Nešto ranije, u 54. minuti, Gojak je snažno pucao s ruba kaznenoga prostora, a Baćak spretno izbio loptu.

U drugoj je minuti sudačke nadoknade isključen domaći vezist Stanko Jurić, koji je zbog gruboga prekršaja zaradio drugi žuti karton.

Dinamo II će, nakon spomenutoga dvoboja protiv Rudeša, sljedeće nedjelje na Hitrec-Kacianu dočekati Sesvete u okršaju 28. kola.