Golovi Hajrovića, Soudanija i Ćorića za finale Kupa!

Autor fotografije: Marko Prpic/PIXSELL

GNK DINAMO - HNK RIJEKA 3:0 (1:0)

Hrvatski kup, polufinale

Maksimir, Zagreb, 4.4.2018.

Glavni sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćnici: Borut Križarić, Jerko Crnčić, Bruno Marić, Igor Križarić. Četvrti sudac: Vedran Đurak.

Gledatelja: 6037

GNK Dinamo (4-2-3-1): Zagorac- Stojanović, Rrahmani, Perić, Sosa - Ademi, Doumbia (od 87. Gojak) - Soudani, Hajrović (od 65. Ćorić), Olmo (od 76. Fiolić) - Gavranović. Trener: Nikola Jurčević.

HNK Rijeka (4-2-3-1): Sluga - Zuta, Župarić, Punčec, Leovac - Bradarić, Grahovac - Acosty (od 78. Božinov), Pavičić, Heber (od 72. Kvržić) - Puljić (od 67. Gorgon). Trener: Matjaž Kek.

Žuti kartoni: Stojanović (15.), Župarić (17.), Bradarić (24.), Gavranović (59.), Acosty (70.)

Crveni karton: Bradarić (47.)

Strijelci: 1:0 - Hajrović (24.), 2:0 - Soudani (80.), 3:0 - Ćorić (82.)

Dinamo se nakon vrlo dobre predstave u polufinalu Kupa Hrvatske protiv Rijeke plasirao u veliko finale koje je na rasporedu 23. svibnja. Junaci susreta u 3:0 pobjedi Plavih bili su strijelci: Izet Hajrović, Hilal Soudani i Ante Ćorić!

Prvo poluvrijeme proteklo je u blagoj dominaciji Plavih, koji su imali više prilika i posjed lopte na svojoj strani. Već nakon treće minute susreta Dinamo je imao sjajnu priliku, Olmo je iz kornera pronašao Rrahmanija na drugoj vratnici, a stoper Plavih pogodio je iz blizine gredu. Ubrzo je uzvratio opasnim udarcem Leovac, ali Zagorac je uspio obraniti udarac. U 6. minuti lijepo je Dinamo izveo kontra napad, Soudani je uzeo loptu, dao za Hajrovića koji je ponovno uposlio Soudanija. Alžirac je uputio udarac s ruba kaznenog prostora koji je prohujao tik uz lijevu vratnicu.

Strateg Dinama Nikola Jurčević odlučio se za 4-2-3-1 formaciju, s Hajrovićem kao polušpicom, dok su Olmo i Soudani na krilnim pozicijama otvarali prostor bekovima Sosi i Stojanoviću za ulazak iz drugog plana. Vrlo dobro je Dinamo igrao u tom sistemu, a nagrada je stigla u 24. minuti kad je Gavranović ubacio s desne strane, a na drugoj vratnici loptu je u mrežu poslao Izet Hajrović. Bio je to prvijenac Hajrovića u dresu Dinama nakon osam službenih utakmica.

Do kraja poluvremena Dinamo je još jednom opasno zaprijetio, igrala se 42. minuta kad je Borna Sosa prošao po lijevoj strani, precizno ubacio na drugu vratnicu gdje je Soudani glavom poslao loptu pored vratnice.

U nastavku susreta Dinamo je i dalje za nijansu bio bolji od protivnika, te na kraju pokazao gard prvaka uz još dva postignuta pogotka. Rijeka je od 47. minute igrala s igračem manje nakon što je kapetan Filip Bradarić zaradio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Plavi su u zadnjih desetak minuta, odnosno u razmaku od dvije minute, riješili pitanje pobjednika i finalista kupa Hrvatske. Prvo je u 80. minuti nakon fantastične akcije i asistencije Ćorića kojom je izbacio cijelu obranu gostiju, Soudani lobom sam ispred vratara postigao svoj 14. pogodak u 19. nastupu protiv Rijeke! Zatim je, nakon dubinske lopte Stojanovića, Ante Ćorić uspio uklizati i usmjeriti loptu u nebranjenu mrežu.

Dinamo se tako po 21. put u svojoj povijesti plasirao u finale nacionalnog Kupa gdje će 23. svibnja odmjeriti snage sa splitskim Hajdukom. Pred Plavima je nastavak Prve HNL, već u nedjelju od 19 sati gostuju u Puli kod Istre 1961.