Hajrović i Gojak za pobjedu Dinama u Belgiji

Suci: Vladislav Bezborodov, Aleksei Eskov, Kirill Levnikov, Dmitri Mosyakin (svi Rusija)

Anderlecht (4-4-2): Didillon - Najar (od 66. Saief), Vranješ, Sanneh, Milić - Bakkali, Makarenko, Trebel, Amuzu - Santini, Dimata (od 85. Lawrence)

Dinamo (4-3-3): Livaković - Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani - Gojak, Ademi, Olmo - Hajrović (od 76. Šunjić), Petković, Oršić (od 90. Gavranović)

Žuti kartoni: Stojanović, Vranješ, Theophile, Ademi, Hajrović

Crveni karton: Vranješ

Strijelci: 0:1 Hajrović (19.) 11m, 0:2 Gojak (68.)

Nakon velike 4:1 pobjede protiv Fenerbahcea u 1. kolu Europa lige, Dinamo je nastavio u istom tonu te je na gostovanju kod Anderlechta upisao sjajnu i zasluženu 2:0 pobjedu! S bijele točke u 19. minuti susreta precizan je bio Izet Hajrović, dok je u 68. mrežu domaćina zatresao Amer Gojak.

Nenad Bjelica odlučio se za formaciju 4-3-3 protiv momčadi iz Belgije. Na golu je bio Livaković, stoperski par Theophile i Dilaver, a na bokovima Stojanović i Rrahmani. Vezni red čuvali su kapetan Ademi, Gojak i Olmo, dok su prema naprijed igrali Hajrović, Petković i Oršić.

Obje su ekipe u susret krenule vrlo motivirano, a bez obzira na trenutnu krizu Anderlechta bilo je jasno da Plave čeka teška utakmica na gostujućem terenu. Ipak, Dinamo je dominirao od samog početka, a igrači su imali niz sjajnih prilika pa samo ostaje žal što pobjeda nije bila još i veća.

Nanizali su igrači trenera Bjelice par dobrih situacija odmah u prvih 15 minuta. Vratar Didillon obranio je prvo pokušaj Olma, kasnije je dobar udarac Dilavera ostao u bloku domaćina, a Hajrović je silovito loptu poslao tik pokraj desne vratnice.

HAJROVIĆ S BIJELE TOČKE ZA VESELJE DINAMA

U 19. minuti susreta Vranješ je u kaznenom prostoru napravio prekršaj na Petkoviću, a sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Hajrović je precizno loptu poslao u donji desni kut za 1:0 i veliko slavlje navijača Dinama. Samo par minuta kasnije lijepe su prilike imali Oršić i Gojak, a oba pokušaja završila u rukama vratara Anderlechta.

Imao je domaćin izglednu priliku u 33. minuti, ali udarac Santinija nije bio ozbiljnija prijetnja za momčad trenera Bjelice. I prije samog kraja prvog poluvremena Makarenko je silovito pucao, a lopta otišla preko Livakovića i gola Dinama.

GOJAK ZA 2:0 U DRUGOM DIJELU

Odmah u nastavku utakmice drugi je žuti karton zaradio Vranješ, a Anderlecht ostao s 10 igrača na terenu. U 49. minuti utakmice Hajrović je iz sjajne pozicije u kaznenom prostoru glavom loptu poslao prema golu, a na samoj liniji hvata ju vratar Didillon. U 60. minuti utakmice sjajan potez Danija Olma čiji je šut zaposleni vratar Anderlechta od prečke poslao daleko od svoje mreže.

Novo veselje i zasluženo povećanje prednosti razigranog Dinama stiglo je u 68. minuti kada je Gojak silovito pucao s nekih 20 metara, a lopta od Makarenka završila u mreži Anderlechta.

Nakon gostovanja u Belgiji i zaslužena tri boda, Dinamo se okreće HT Prvoj ligi. Utakmica s Rudešom u Kranjčevićevoj na rasporedu je već u nedjelju, 7. listopada, s početkom u 16:30 sati.