Hat-trick Henriqueza i gol Ademija za polufinale Kupa

Gledatelja: 402

Suci: Damir Batinić, Kruno Šarić, Dejan Berger, Andrej Burilo

GNK Dinamo: Zagorac - Stojanović, Sigali, Benković (od 84. Lešković), Sosa - Doumbia, Ademi - Antolić - Soudani (od 63. Ćorić), Olmo, Henriquez (od 74. Fiolić)

NK Istra 1961: Ćorić - Grujević (od 65. Jelavić), Gojković, Escoval, Hadžić, Bertoša (od 46. Kokorović) - Prelčec, Halilović, Kitanovski, Maksimović - Matyazh (od 82. Miljanić)

Strijelci: 1:0 Henriquez (35.), 2:0 Henriquez (43.), 3:0 Ademi (48.), 3:1 Sigali (52.) AG, 4:1 Henriquez (69.), 4:2 Maksimović (88.)

Nakon što su odigrali 1:1 s Rudešom u prošlom prvenstvenom kolu, igrači Dinama na Maksimiru su 4:2 pobjedom protiv Istre 1961 osigurali mjesto u polufinalu Hrvatskog kupa. Sjajan je hat-trick za Modre postigao raspoloženi Angelo Henriquez, dok je prvi gol nakon povratka u momčad zabio Arijan Ademi.

Trener Mario Cvitanović za Kup je odabrao sljedeći sastav: na golu Zagorac, u zadnjoj liniji stoperski par Benković - Sigali, na bokovima Stojanović i Sosa. Ispred Doumbia, Ademi i Antolić, a prema naprijed igrali su Soudani, Olmo i Henriquez kao špica.

Od početka susreta Dinamo je dominirao, imao veći posjed lopte i kontrolirao stanje na travnjaku. Nije u prvih 15-ak minuta bilo nekih izglednih prilika, ali nešto kasnije imali su domaći igrači par dobrih situacija.

18. minuta susreta donijela je dobru ideju domaćina, Ademi je gurnuo na desno do Soudanija koji povratnu šalje na prvu vratnicu prema Antoliću, ali u gužvi pred golom ipak je zaustavljen napad Dinama.

Par minuta kasnije s nekih 12-13 metara prečku je pogodio Henriquez, a Modri su stigli do vodstva u 35. minuti kada je razigrani Čileanac ovoga puta sjajno iskoristio situaciju. Istra je izgubila loptu na centru terena, Sigali ga je lijepo pronašao na nekih 18 metara, Henriquez se sjurio u kazneni prostor i malo iskosa s lijeve strane zabio za 1:0.

Već u 43. minuti stiglo je novo slavlje za Dinamo. Soudani je s desne precizno gurnuo u kazneni prostor za Henriqueza koji je dojurio na liniju pet metara, prošao pored vratara Ćorića i klizeći poslao loptu u gol za 2:0.

VELIKO VESELJE ZA ADEMIJEV POGODAK U NASTAVKU

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dominacije Dinama, a već nakon par minuta ponovno se zatresla mreža gostiju. S vrha kaznenog prostora prizemnu je ravno u gol Istre za veliko veselje cijele momčadi poslao Arijan Ademi te tako upisao svoj prvi pogodak nakon duge pauze i povratka u momčad.

Mreža Dinama ipak nije ostala netaknuta, u 52. minuti Kitanovski je s lijeve strane iz velike udaljenosti pokušao nabaciti prema kaznenom prostoru, a Sigali zatim nezgodno skrenuo loptu u mrežu svoje momčadi za 3:1.

Nastavili su igrači trenera Cvitanovića igrati prema naprijed iako je već bilo jasno tko ide u polufinale Kupa. U 69. minuti sjajni je Henriquez još jednom proslavio pogodak i tako se okrunio hat-trickom. Gosti iz Pule pospremili su još jednom loptu u mrežu domaćina, u 88. minuti na 4:2 smanio je Maksimović, a do kraja susreta nije više bilo promjene rezultata.

Nakon uvjerljive i zaslužene pobjede protiv Istre 1961 Dinamo se okreće utakmici 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige, u nedjelju, 3. prosinca, na Maksimiru protiv Intera iz Zaprešića (18:00h).