Henriquez u sudačkoj nadoknadi za remi

Autor fotografije: Pixsell/Sanjin Strukić

GNK Dinamo - KF Skenderbeu 1:1 (0:1)

UEFA Europa League, Play-off. Stadion Maksimir, 17.8.2017.

Glavni sudac: Andris Treimanis (Latvija). Pomoćnici: Haralds Gudermanis, Aleksej Spasjonnikovs, Aleksandrs Golubevs.

Gledatelja: 9.369

GNK Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks - Moro, Doumbia (od 81. Fiolić) - Gojak, Ćorić (od 36. Pavičić), Fernandes - Hodžić (od 77. Henriquez). Trener: Mario Cvitanović.

KF Skenderbeu (4-1-3-2): Shehi - Vangjeli, Radas, Lilaj, Mici - Jashanica - Osmani (od 69. Adeniyi), Gavazaj (od 81. Muzaka), Nimaga - Sowe (od 87. Dita), Latifi. Trener: Ilir Daja.

Žuti kartoni: Gojak (13.), Stojanović (35.), Osmani (45.)

Strijelci: 0:1 - Latifi (37.), 1:1 - Henriquez (90+4.)

Plavi su u posljednjim sekundama prvog dvoboja play-offa UEFA Europa Lige izborili pozitivan rezultat protiv albanskog Skenderbeua. Heroj u redovima Dinama bio je Angelo Henriquez pogotkom u 94. minuti susreta nakon asistencije Fernandesa. Pogodak za goste postigao je Liridon Latifi u 37. minuti.

Prvu prigodu na Maksimiru kreirao je Dinamo već u 3. minuti. Stojanović je ubacio s desne strane, a Hodžić glavom poslao loptu ravno u vratara Shehija. Nekoliko minuta kasnije Fernandes je opasno prijetio, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora prohujao je tik uz vratnicu. Poslije toga igra na terenu nije bila na visokoj razini, igralo se većinom oštro i na sredini terena bez previše prilika.

Gosti iz Albanije prijetili su iz slobodnog udarca preko Radasa, ali Livaković je atraktivno obranio udarac stopera Skenderbeua. Albanski predstavnik u UEFA Europa Ligi poveo je u Maksimiru nakon 37 minuta igre. Gavazaj se sjurio po desnoj strani i idealnom loptom uposlio Latifija koji izbija sam pred Livakovića. Iako je Dinamov vratar obranio prvi pokušaj Latifija, lopta se ponovno odbila do napadača Skenderbeua koji je poslao loptu u nebranjenu mrežu.

U nastavku je Dinamo pojačao ritam, ušao motiviran da popravi rezultatski zaostatak i počeo nizati prilike. U 52. minuti Fernandes je iz izgledne situacije glavom poslao loptu iznad gola, osam minuta kasnije Moro je pucao s 18 metara ali isto tako je bio neprecizan. Nastavio je Dinamo prijetiti preko Hodžića, Gojaka i Fernandesa, međutim lopta se nije uspjela zakotrljati u mreži gostiju. Veliku priliku imao je u 85. minuti Henriquez, koji je nakon ubačaja More imao matnu situaciju, ali pucao je ravno u vratara Shehija. Ipak, duboko u sudačkoj nadoknadi vremena Dinamo je došao do izjednačenja. U velikoj gužvi pred vratima Skenderbeua asistirao je Fernandes, a Henriquez glavom poslao loptu u mrežu za 1:1 i veliko veselje modre klupe.

Pred Dinamom je sada prvenstveni dvoboj protiv Slaven Belupa u nedjelju, 20. kolovoza na Maksimiru, a zatim slijedi uzvrat play-offa Europa lige u Albaniji, 24. kolovoza od 20 sati.