Hrvatski dragovoljac – Dinamo II 1:2

Horkaš lansirao plave prema pobjedi

Vratar Dinko Horkaš efektnim je letom izbio loptu iz kuta obranivši jedanaesterac i tako „zapalio iskru“ kod vlastitih suigrača koji su ubrzo postigli pogodak i lansirali se ka novoj pobjedi. Nogometaši Dinama II ove su subote u Sigetu u dvoboju 26. kola svladali Hrvatski dragovoljac s 2:1 upisavši tako svoju četvrtu uzastopnu pobjedu pa se i dalje vijore na vrhu ljestvice Druge HNL s pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Goricu.

Domaći su igrali pod imperativom pobjede kako bi odmaknuli posljednjeplasiranom Novigradu, ali to im, unatoč solidnoj subotnjoj predstavi, ipak nije uspjelo. Štoviše, nakon ovoga poraza imaju jednak bodovni učinak kao i Novigrađani koji su u ovom kolu svladali Dugopolje.

Dragovoljci su, međutim, burno otvorili utakmicu. Prvo je maksimirski vratar Horkaš izbio loptu, ali ju je na rubu kaznenoga prostora dočekao Bruno Sunagić, snažno pucao pri čemu je Dinamov branič Kobie Morris izbio loptu pred samom gol-crtom. Ubrzo je uslijedio novi nalet domaćih, a kad su se u Dinamovu kaznenu prostoru „u klinču“ našli domaći krilni napadač Vladimir Burić i maksimirski branič Petar Čuić, sudac Tino Krečak pokazao je na – „kreč“. Loptu je na bijelu točku namjestio Valentino Majstorović, gađao u donji lijevi Horkašev kut, a maksimirski čuvar mreže paradom izbio loptu izvan igrališta.

Ovakve dvije dobre reakcije maksimirske obrane bile su dodatni poticaj i njihovim suigračima koji su zaigrali tečno i čvršće. Tako su Ivan Božić i Mario Ćuže kombinirali na lijevoj strani, a nakon Ćužina je ubačaja Lovro Anić vješto reagirao u suparničkom kaznenom prostoru i glavom zakucao loptu u mrežu.

Samo četiri minute kasnije domaći su bili na pragu izjednačenja, ali i ovaj je put „iz trave izronio“ razigrani Horkaš i, nakon Burićeva „projektila“ sa 18 metara, novom paradom iščupao loptu ispod prečke.

Ovaj su put „kaznu“ zbog nove propuštene prilike domaći dočekali nešto kasnije, tek u drugom poluvremenu. Neven Đurasek u 52. je minuti s lijeve strane dugom loptom proigrao Bornu Miklića, koji je sa zadovoljstvom primijetio da je domaći vratar Zlatko Šolčić istrčao do ruba kaznenoga prostora. Lukavi ga je maksimirski napadač bez suviše poteškoća lobao i povisio vodstvo na 2:0.

Samo dvije minute kasnije ponovno je Horkaš, onako snažan, spretan i vješt, a k tome i u vratarskom dresu zelene boje, podsjetio na svemoćnog Hulka pa u istoj akciji bekendirao dva uzastopna plotuna sa samo pet metara. Prvo je pucao Marin Čavić, a potom i Burić, ali bezuspješno.

Domaći su ipak uspjeli ublažiti poraz. Majstorović se donekle iskupio za neiskorišteni jedanaesterac. Donedavno ozlijeđeni Dinamov vezist Zvonko Pamić, trenutačno na posudbi u Hrvatskom dragovoljcu, zavrnuo je loptu iz slobodnoga udarca s dvadesetak metara desne strane, a Majstorović u padu glavom skrenuo loptu u mrežu.

Dinamo II mogao je i povećati vodstvo nakon što se Morris u 70. minuti sjurio u suparnički kazneni prostor, dočekao loptu nakon kornera i glavom je snažno poslao pod prečku, ali Šolčić je ovaj put sjajnom reakcijom uspio spriječiti pogodak.

U sljedećem kolu, 15. travnja, momčad trenera Igora Jovićevića na travnjaku Hitrec-Kacian dočekuje momčad Kustošije.