Kustošija – Dinamo II 0:1

Horkaš spasio bodove, Dinamo II i dalje na vrhu

Za Kustošiju je to bila – „crna točka“, a  ne bijela. Duboko u sučevoj nadoknadi nogometaši Kustošije imali su priliku poništiti vodstvo Dinama II i dohvatiti bod, ali ponovno je na gol-crti „izronio“ bravurozni maksimirski vratar Dinko Horkaš. Poletio je u svoju lijevu stranu, „iščupao“ loptu iz samoga kuta i tako osigurao pobjedu svojoj momčadi koja se i dalje konkurenciji „smiješi“ s vrha ljestvice! U okršaju 15. kola Druge HNL nogometaši Dinama II u gostima su svladali momčad Kustošije 1:0 pogotkom Bojana Kneževića u 43. minuti iz jedanaesterca nakon što je domaći vezist Matej Vragolović u svom kaznenom prostoru igrao rukom.

U oštroj, iskričavoj i zanimljivoj utakmici sudac Tomislav Bionda na kraju je pokazao crveni karton Dinamovu braniču Dini Periću zbog – prigovora. Bilo je to neposredno nakon što je Horkaš obranio kazneni udarac u četvrtoj minuti sučeve nadoknade vremena. Bionda je klinč Perića i Filipa Solde ocijenio prekršajem za najstrožu kaznu. Filip je, inače, sin nekadašnjega Dinamova igrača, a kasnije i trenera, proslavljenoga Zvonimira Solde. Loptu je na bijelu točku namjestio Ivan Al Tharwan, gađao Horkašev donji lijevi kut, ali maksimirski je čuvar mreže i ovaj put spriječio pogodak. Štoviše, suparnički su igrači ove sezone četiri puta izvodili jedanaesterac protiv Dinama II, a od ta je četiri pokušaja Horkaš čak triput bio uspješan.

No, zato bijela točka nije bila „crna“ za Dinamove igrače: u smiraju prvoga poluvremena, nakon napada plavih po desnoj strani, lopta je u kaznenom prostoru domaćih pogodila Vragolovića u ruku, a jedanaesterac je uspješno izveo Knežević.

Malo je nedostajalo da Dinamo promijeni smjer utakmice i uplovi u mirniju završnicu: Borna Miklić u 72. je minuti povukao kontranapad po desnoj strani, istrčao sam pred vratara Matiju Vladića, gađao bliži kut, a kad se činilo da je pogodak siguran, lopta je pogodila stativu i lagano se kotrljala posred gol-crte dok nisu pritrčali domaći braniči i spriječili gol. Četiri minute kasnije ponovno je Miklić priredio „nered“ pred vratima Kustošije, s desetak metara snažno pucao po zemlji, u suprotni kut, ali je Vladić sjajnom reakcijom odbio loptu.

Domaći je vratar i u prvom dijelu „bekendirao“ udarce maksimirskih nogometaša. Još je praktički na otvaranju utakmice zaustavio pokušaj Marijana Čabraje nakon ubačaja Filipa Uremovića sdesna, a potom i pokušaj Ivana Božića s lijeve strane. Endri Çekiçi sredinom je prvoga dijela projurio lijevom stranom pa na drugoj stativi proigrao Marija Ćužea koji je volejem lansirao loptu preko gola.

Imao je, doduše, Horkaš ponešto posla i prije obranjenoga jedanaesterca. Još je u 10. minuti zaustavio obećavajuću akciju Kustošije kad je Vragolović gađao neometan sa desetak metara.

Plavima sad slijede dvije uzastopne utakmice na domaćem travnjaku: protiv Sesveta 11. studenoga te protiv Varaždina osam dana kasnije. Sljedećega vikenda trener Igor Jovićević neće moći računati na trojicu igrača iz udarne postave: Horkaš, Ćuže i Dario Špikić na popisu su izbornika Roberta Jarnija u U 19 reprezentaciji koju ovoga mjeseca čeka kvalifikacijski turnir prvoga kruga Skupine 1 za odlazak na Europsko prvenstvo.