FAVBET logo

Crna Gora - Hrvatska 1:2

Hrvatska U-19 stopostotno do elitnog kola

Autor fotografije: hns-cff.hr

Hrvatska reprezentacija do 19 godina svladala je i Crnu Goru s 2:1 u posljednjoj utakmici prvog dijela kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Izabranici izbornika Milina već su se nakon drugog kola plasirali u elitno kolo koje se održava iduće godine od 20. do 28. ožujka.

U posljednjoj utakmici Hrvatska je povela preko Dinamovog juniora, Darija Špikića već nakon četiri minute utakmice. Protiv Crne Gore nastupila su petorica Dinamovih igrača. Hudećek, Soldo i Špikić igrali su od početka susreta, dok su Šemper i Lovren ušli u nastavku.

U tri odigrane utakmice, svih sedam pozvanih Dinamovih igrača ubilježila su nastup i uvelike doprinijela uspješnim rezultatima reprezentacije. Šemper, kapetan Soldo i Lovren odigrali su po tri utakmice, dok su po dva nastupa zabilježili Hudećek, Gjira, Moro i Špikić. Modri reprezentativci postigli su čak šest od ukupno 11 golova, najprecizniji bio je Vinko Soldo s dva postignuta gola, dok su po jednom mrežu zatresli: Gjira, Lovren, Moro i Špikić.

Crna Gora - Hrvatska 1:2 (0:2)

Hrvatska (3-4-3): Nevistić (30. Šemper) - Stanić, Erlić, Oluić - Hudećek, Kalaica, D. Halilović (68. Lovren), Soldo - Vizinger (43. Kulenović), Majić, Špikić. Izbornik: Ferdo Milin

Strijelci: 0:1 - Špikić (4), 0:2 - Halilović (45), 1:2 Krnić (85)