U utorak: Dinamo II – Solin

Iznenađenje sezone gostuje na Hitrec-Kacianu

Možda nemaju slavu Boca Juniorsa, ali kad su znali istrčati u svojim karakterističnim plavim dresovima sa žutom prugom ili u pričuvnoj žutoj garnituri, dakle u identičnom koloritu kao i popularni argentinski klub s „La Bombonere“ nametnuo bi se nadimak – „solinski gaučosi“. Uostalom, i njihov dopadljiv stil igre ove sezone katkad evocira na „latino ritam“... Nogometaši Solina možda su najugodnije iznenađenje natjecanja: tek su prošloga ljeta uskočili iz treće u drugu ligu i lako je moguće da unutar samo jedne sezone izbore plasman u elitni razred. Sljedeća im je prepreka Dinamo II koji će ih dočekati u utorak u 16:30 sati na travnjaku Hitrec-Kaciana u dvoboju 28. kola.

Solinjani su trenutačno na trećem mjestu ljestvice sa 47 bodova, jednako koliko ima i drugoplasirana Gorica. Na vrhu se vijori Rudeš sa 48. Momčad s Jadra ove je sezone doista znala prirediti spektakl pred suparničkim, ali katkad i pred – vlastitim vratima. Naposljetku, njihova je pobjeda protiv Zagreba u smiraju jesenskoga dijela natjecanja, sa 5:4, svojevrsna „ljepotica“ sezona.

Ipak, u zadnjih mjesec dana Solinjane krasi čvrsta i oprezna igra uz kontrolirani nogomet. U pet uzastopnih utakmica od sredine ožujka upisali su prosjek od točno jednoga pogotka po utakmici. A, takav im je učinak bio dovoljan da u tih pet dvoboja dohvate 11 od mogućih 15 bodova. Baš su u prethodnom kolu „probili“ granicu od jednoga pogotka svladavši Lučko s 2:0.

Solinska je družina i u tih mjesec dana letjela na pogon svoje prve zvijezde, razigranoga Marija Jelavića. Zabio je po jedan gol u dvjema uzastopnim utakmicama protiv Šibenika, u remiju 1:1 i pobjedi 1:0, pa protiv Zagreba kad su također slavili s 1:0, načeo je i mrežu Lučkog... Sa 12 je postignutih pogodaka trenutačno prvi strijelac lige.

Štoviše, Jelavić je prije nešto više od četiri godine bio na pragu potpisa ugovora za Manchester City, ali je potom postao dio druge momčadi Atletica iz Madrida...

Dinamo II gostovao je u Solinu na samome otvaranju sezone i pritom osvojili bod. Na izmaku prvoga poluvremena domaći su poveli pogotkom Ivana Grubišića, odmah potom Jelavić je dobio crveni karton da bi gosti izjednačili sredinom drugoga dijela autogolom Zvonimira Šarlije.

U kasnijem, zagrebačkom dvoboju, momčad trenera Marija Cvitanovića slavila je s 3:1. Nikola Moro iz slobodnoga je udarca sa dvadesetak metara efektno plasirao loptu u suprotni kut za 1:0  već u drugoj minuti, nedugo potom Krunoslav Ivančić natrčao je na odbijenu loptu povisivši vodstvo da bi u 39. minuti Luka Kapetanović, slično kao i Moro, pogodio rašlje za 2:1. Petar Mamić u sučevoj je nadoknadi vremena, u jeku solinskih napada i lova na izjednačenje, zgrabio loptu na lijevoj strani pogodio “malu mrežu”. Cvitanovićeva je momčad u tim trenucima imala igrača manje, s obzirom na to da je Marijan Čabraja isključen u 79. minuti.