Dinamo – Dinamo II 3:0

Lider Prve HNL svladao lidera druge HNL

Bio je to okršaj dvaju najboljih sastava – hrvatskih liga! Vodeća momčad Prve HNL, Dinamo, svladao je lidera Druge HNL, Dinamo II, sa 3:0 u iznimno dopadljivoj, ali i čvrstoj utakmici igranoj dvaput po 30 minuta.

„Gosti“ s Hitrec-Kaciana zaigrali su u pričuvnoj, narančastoj opremi, i pružili solidan otpor udarnom maksimirskom sastavu kojem je ova trening utakmica bila dobar impuls u vrijeme reprezentativne stanke u Prvoj HNL. S druge strane, drugoligaši nastavljaju u punom ritmu i ovoga vikenda pa je trener Dinama II, Igor Jovićević, izveo pomalo kombiniranu postavu čuvajući udarne „regrute“ za subotnju prvenstvenu utakmicu protiv Hrvatskog dragovoljca u Sigetu.

Ni trener prvoga sastava, Mario Cvitanović, nije zaigrao s prvim ešalonom pa je tako isprobao i neke drukčije taktičke varijante: prva je momčad istrčala u formaciji 4-4-2 s rombom u sredini pri čemu je stoper Lešković zaigrao u ulozi zadnjeg veznog, na desnoj je strani ordinirao Doumbia, na lijevoj Knežević, u polušpici Olmo dok su napadački dvojac činili Hodžić i Henriquez

A, mrežu je prvi proparao upravo Lešković, i to već u trećoj minuti. Nakon Olmova je udarca iz kuta glavom loptu poslao u mrežu. Knežević je u 16. minuti sjajnim manevrom otvorio prostor Lecjaksu, koji s lijeve strane vješto proigrao Henriqueza, a on s 15 metara rezantnim udarcem pogodio suprotni kut. Priču je svojim drugim pogotkom zaključio Henriquez u 45. minuti kad je na „drugoj stativi“ dočekao Stojanovićev ubačaj s desne strane i zakucao loptu u mrežu.

Bilo je tu još dopadljivih akcija, vještih proigravanja, oštrih udaraca... Vrlo je dobro, primjerice, reagirao vratar Dinama II, Lovro Juric, pogotovo u 12. minuti kad je Knežević sjajno gurnuo loptu u for Henriquezu. Juric je, međutim, vješto bekendirao šut „plave devetke“ s desetak metara, a odmah potom zaustavio i projektil Olma koji je natrčao na odbijenu loptu.

Potkraj je prvoga dijela upravo Olmo s desne strane proigrao Henriqueza, koji je pokušao iznenaditi Jurica udarcem petom u trku, ali mladi je čuvar mreže spretno reagirao i spriječio pogodak. Već je u sljedećoj akciji opet prijetio Henriquez, volejem je s 18 metara lansirao loptu malo pored stative.

Mladi je vratar kasnije zaustavio i nove pokušaje Kneževića i Olma, a na drugoj se strani istaknuo i njegov kolega Marko Mikulić koji je u 51. minuti zaustavio udarac Japanca Tashime u situaciji „jedan na jedan“.

– Dečki su dobro izgledali, ispunili ono što smo zahtijevali. Na ovoj smo utakmici isprobavali neke varijante da vidimo kako će sve to funkcionirati. Bio je to više trening nego utakmica i mislim da će koristiti i drugoj momčadi i nama. Na čemu ćemo najviše raditi u vrijeme reprezentativne stanke? Radit ćemo, naravno, na svemu, ali možda ćemo nešto više na duelima. Vježbat ćemo situacije iz igre, racionalnost, prepoznavanje kad treba driblati, a kad odigrati jednostavnije... Sve u svemu, zadovoljan sam kako su reagirali u ovoj utakmici. Sutra ponovno imamo dva treninga, do vikenda ćemo još malo stisnuti gas – istaknuo je trener udarne maksimirske momčadi Mario Cvitanović.