China Cup

Livaković i Šitum debitirali za Hrvatsku

Autor fotografije: hns-cff.hr

Reprezentacija Hrvatske izgubila je nakon izvođenja kaznenih udaraca poslije 1:1 u regularnom tijeku utakmice protiv selekcije Čilea u polufinalnom dvoboju prijateljskog turnira China Cup.

U Nanningu je Hrvatsku s kapetanskom vrpcom predvodio Josip Pivarić koji je upisao svoj 10 nastup za reprezentaciju. Uz njega, zaigrao je i kapetan Modrih, Domagoj Antolić u sredini terena, dok su Dominik Livaković i Mario Šitum upisali svoj premijerni nastup za Vatrene.

Dominik Livaković imao je zapažen debi, te se istaknuo s nekoliko izvrsnih obrana Čileancima. Mario Šitum odigrao je 64 minute na desnom krilu i pokazao probojnost i požrtvovnost. Napomenimo i kako je Dinamov napadač posuđen Lokomotivi, Mirko Marić upisao premijerni nastup za A vrstu Hrvatske.

Kod reprezentacije Čilea, Dinamovci Junior Fernandes i Angelo Henriquez promatrali su cijeli susret s klupe.

Za Čile strijelac je bio Pinares u 19. minuti susreta, dok je Hrvatska izjednačila u 77. minuti nakon što je akciju započeo Antolić, a Tudor asistirao Andrijaševiću za 1:1. Kod izvođenja kaznenih udaraca Hrvatska je izgubila s 4:1, Pivarić je kao prvi izvođač postigao pogodak, dok je udarce Antolića i Marića obranio čileanski vratar.

Hrvatska iduću utakmicu igra protiv domaćina NR Kine 14. siječanja.

Čile - Hrvatska 1:1 (1:0)

Čile (4-3-1-2): Toselli - Opazo, Diaz, Maripan, Beausejor - Pavez (od 90. Caroca), Carmona (od 82. Sagal), Fuenzalida (od 70. Ramos) - Valencia - Vargas, Pinares

Hrvatska (4-2-3-1): Livaković - Matas, Barać, Filipović, Pivarić - J. Mišić, Antolić - Šitum (od 64. Barišić), Andrijašević (od 90. Ivanušec), Ozobić (od 57. Tudor) - Perošević (od 57. Marić)

Strijelci: 1:0 Pinares (19.), 1:1 Andrijašević (77.)