Autor fotografije: Goran Stanzl/PIXSELL

GNK DINAMO - NK LOKOMOTIVA 1:4 (1:2)

Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo

Maksimir, Zagreb, 10.3.2018.

Glavni sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Jerko Crnčić, Nikola Kečkeš. Četvrti sudac: Bruno Marić.

Gledatelja: 1.009

GNK Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Rrahmani, Benković (od 54. Gojak), Sosa - Doumbia, Ademi - Fiolić (od 61. Ćorić), Olmo, Hajrović (od 46. Moro) - Hodžić. Trener: Mario Cvitanović.

NK Lokomotiva (4-2-3-1): Šemper - Karačić, Majstorović, Datković, Barić - Knežević, Chago (od 79. Burić) - Kastrati (od 75. Havojić), Ivanušec, Majer - Radonjić (od 84. Oluić). Trener: Goran Tomić

Žuti kartoni: Stojanović (27.), Kastrati (67.), Majer (90+1.)

Crveni Karton: Doumbia (90+1.)

Strijelci: 0:1 - Majer (9.-11m), 1:1 - Olmo (25.), 1:2 - Kastrati (44.), 1:3 - Majer (60-11m), 1:4 - Kastrati (67.)

Lokomotiva je po prvi put svladala Dinamo u Prvoj HNL. Po vjetrovitom vremenu 4:1 pobjedu gostima donijeli su Lovro Majer i Lirim Kastrati s po dva pogotka.

Dinamo je započeo susret s 4-2-3-1 formacijom u kojoj je umjesto kartoniranog Leškovića zaigrao Rrahmani kao stoper, Fiolić je igrao na desnom krilu, a u vrhu napada umjesto Gavranovića igrao je Hodžić

Prvu priliku kreirao je Dinamo u 5. minuti susreta kad je Sosa ubacio s lijeve strane, a Fiolić oštro šutirao pod prečku u kaznenom prostoru. Ipak, Šemper je bio na mjestu. Četiri minute kasnije gosti su došli do vodstva. Kastrati je prošao po lijevoj strani i ušao u kazneni prostor gdje ga je zaustavio Benković te je sudac pokazao na bijelu točku. Strijelac iz kaznenog udarca bio je Lovro Majer

Plavi nisu uspjeli u potpunosti preuzeti kontrolu igre u prvih pola sata, ali ipak su opasno prijetili nakon brzih kontra akcija. U 24. minuti nakon sjajne solo akcije Olmo je pogodio desnu vratnicu s ruba kaznenog prostora. I, već u drugom napadu, Dinamo je izjednačio. Nakon brze kontre po desnoj strani Hajrović je asistirao Olmu koji s ruba kaznenog prostora lijepo poentira za 1:1.

Kasnije je Dinamo preuzeo kontrolu nad igrom, stvorio tri izgledne prilike preko Fiolića, Olma i Ademija do kraja poluvremena, a ipak je na poluvrijeme Lokomotiva otišla s vodstvom. Igrala se 44. minuta kad je Ivanušec preciznom loptom u prostor pronašao Kastratija koji je zaobišao Livakovića i poentirao za 1:2.

U nastavak susreta Dinamo je ušao u izmijenjenom sastavu, umjesto Hajrovića ušao je Moro. Tražili su Plavi izjednačenje, ali u 60. minuti sudac je još jednom pokazao na bijelu točku nakon što je Rrahmani srušio Radonjića u kaznenom prostoru. Drugi put na susretu precizan je bio Lovro Majer za 3:1. Sedam minuta kasnije, Lokomotiva je povisila rezultat na 4:1. Radonjić je povukao kroz sredinu, odigrao za Kastratija koji izlazi sam na Livakovića i još jednom pogađa. Na kraju susreta crveni karton zaradio je Doumbia

Dinamo iduće subote u Maksimiru dočekuje posljednjeplasirani Rudeš u sklopu 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige.