Dinamo II – Novigrad

Marcos Guilherme slomio Istrijane

Vratarima ovo nije bilo nimalo ugodno nedjeljno poslijepodne... Novigradski je čuvar mreže Luka Nemec, ali i njegov maksimirski kolega Dinko Horkaš, morao „čupati“ loptu ispod prečke, vaditi iz kuteva, odbijati snažne udarce. U zanimljivoj i otvorenoj utakmici u kojoj je Dinamo II u 26. kolu Druge HNL pobijedio momčad Novigrada 1:0 uživali su gledatelji, ali ne i čuvari mreže...

Unutar samo jedne minute razlike bilo je „vatre“ pred objema vratima. Novigradski je vezist Dejan Polić izveo udarac iz kuta s lijeve strane, kapetan Diego Valenta glavom snažno sa sedam metara pucao pod prečku, a vratar Horkaš sjajnom reakcijom izbio loptu izvan igrališta. No, zato je praktički u sljedećem napadu Dinamo II poveo! Dani Olmo projurio je desnom stranom, zavrnuo loptu u sredinu kaznenoga prostora gdje ju je spretno prihvatio Marcos Guilherme i sa sedam metara zakucao u mrežu!

U prethodna dva okršaja ovih suparnika rezultat je bio identičan: 1:0. Jedina je razlika što su tada pobjeđivali gosti: plavi u Novigradu, a crveni u Maksimiru.

Plavi su nadomak novome pogotku bili u 78. minuti, i to nakon efektne akcije u kojoj su praktički sa samo jednim dodirom sudjelovala šestorica igrača. Olmo je na lijevoj strani proigrao Bornu Sosu, koji je proslijedio Nevenu Đuraseku na vrhu kaznenoga prostora. Mladi je maksimirski vezist gurnuo udesno u for Matiji Fintiću, koji je silovito pucao s desetak metara. Lopta je na putu prema vratima pogodila Davora Lovrena i - uzdrmala spoj prečke i stative!

I u prvom smo dijelu mogli pljeskali Sosi, koji je tutnjao lijevom stranom i u dva navrata priredio „nered“ u suparničkom 16-ercu. Već je u petoj minuti spretno proigrao Amera Gojaka koji je silovito pucao s 15 metara iskosa s desne strane, a vratar Nemec spriječio pogodak. Nedugo potom Sosa je u furioznom naletu lijevom stranom utrčao u kazneni prostor, driblingom prevario suparničkoga braniča, poslao povratnu Olmu, ali je lopta završila u bloku...

Pokušao je i Moro snažnim udarcem s nešto više od 20 metara da bi u smiraju prvoga dijela Olmo povukao kontranapad, u nastavku akcije Gojak silovito pucao, a Nemec uspio odbiti loptu.

Gotovo je nevjerojatna Nemecova reakcija početkom drugoga dijela kad je spriječio naoko siguran pogodak. Nakon gužve u novigradskom kaznenom prostoru, pri čemu se lopta odbijala kao u fliperu, Lovren izbio je sam pred Nemeca, silovito gađao suprotni gornji kut, ali je gostujući čuvar mreže bravuroznim letom uspio skrenuti loptu u korner.

Ni Dinamovu vrataru Horkašu nije bilo baš ugodno... Nemanja Belaković još je u 9. minuti protrčao desnom stranom, ušao u kazneni prostor, gađao suprotni donji kut, ali je lopta prohujala pored vratnice. Desetak minuta kasnije ponovno je rastrčani Belaković s desetak metara lansirao loptu pod prečku, a Horkaš paradom spriječio pogodak.

Novigrad je sjajnom akcijom u 69. minuti bio blizu izjednačenju. Grujević je na desnoj strani pronašao Batelića, koji je proslijedio Čakarunu, no lopta se, nakon njegova udarca s desetak metara s desne strane, otkotrljala pored suprotne stative.

U sljedećem kolu, 12. travnja, Dinamo II gostuje u Rudešu.