Dinamo II – Novigrad 1:0

Miklić zabio za povratak na vrh

Borna Miklić ponovno leti na mlazni pogon, ponovno je maksimirski napadač „razgrtao“ suparničku obranu, zatresao mrežu i time Plavima donio bodove kojima su se vratili na vrh ljestvice Druge HNL. Štoviše, i sam se Miklić vijori na vrhu jer je s pet golova prvi strijelac dosadašnjeg dijela prvenstva, zajedno s Delićem iz Hajduka II. Da je bio spretniji u Sesvetama kada je propustio iskoristiti jedanaesterac, golgeterski bi učinak „plave devetke“ bio još dojmljiviji. Kako god, maksimirska je momčad u okršaju 9. kola svladala Novigrad 1:0 Miklićevim pogotkom u 17. minuti što znači da plavi sad imaju bod više u odnosu na drugoplasiranu Goricu i tri više pred Dugopoljem i Hajdukom II koji su se smjestili na trećem i četvrtom mjestu.

Objema je momčadima ovo bila dobra uvertira za okršaj protiv – Dinama. Upravo će Novigrad biti suparnik plavih u dvoboju osmine finala hrvatskog Kupa 25. listopada, dok će Dinamo II sljedećega tjedna odigrati prijateljsku utakmicu protiv udarnoga maksimirskog sastava.

Akciju za pogodak u nedjeljnom dvoboju inicirao je kapetan Filip Uremović koji je dugom teledirigiranom loptom preko polovice terena pronašao Endrija Çekiçija na lijevoj strani, on ubacio u sredinu, a Miklić u petercu spretno skrenuo u mrežu.

Dvije minute kasnije Doći je na drugoj strani glavom sa sedam metara poslao loptu malo preko vrata i time „promašio izjednačenje“. Domaće je ubrzo potom spasio i vratar Dinko Horkaš. Loptu je na slobodan udarac 20 metara od vrata namjestio Batelić, vješto je lansirao preko živoga zida, a Dinamov čuvar mreže paradom „iščupao“ iz samoga kuta.

Na izmaku prvoga dijela Marijan Čarbaja ubacio je iz slobodnoga udarca s lijeve strane, a Dario Špikić na vrhu peterca volejem nespretno zahvatio loptu i poslao je pored stative. Vatreno je pred novigradskim vratima bilo i u početnim minutama drugoga dijela. Špikić je, nakon dvostrukoga proigravanja s Miklićem, utrčao u kazneni prostor s desne strane, pronašao Čabraju koji je slijeva pokušao plasirati loptu u suprotni kut, ali je prohujala tik uz stativu.

Gosti su veliku priliku propustili u 70. minuti, i to opet nakon prekida. Batelić je ubacio slijeva iz slobodnog udarca, lopta je preletjela maksimirski obrambeni red, a Zirdum je na „drugoj stativi“ glavom poslao preko vrata.

Kako god, plavi će u sljedećem kolu, 7. listopada u gostima kod Hrvatskog dragovoljca u Sigetu, morati igrati bez Karla Muhara. U 87. je minuti zaradio drugi žuti karton što mu je drugo isključenje u razmaku od 14 dana. „Pocrvenio“ je u Varaždinu pa morao pauzirati protiv Šibenika, potom je odigrao 90 minuta u Dugopolju i sad ponovno zaradio isključenje.