Bez pozitivnog rezultata u drugoj pripremnoj utakmici

Prijateljska utakmica, 4.7.2017.

Stadion Fazanerija, Murska Sobota

GNK Dinamo – FC Tosno 0:1 (0:1)

Tosno: Yurchenko, Buivolov, Dugalic, Kutin, Ivanov, Kascelan, Karnitskiy, Palienko, Galiulin, Zabolotniy, Melkadze

Dinamo: Livaković – Stojanović, Sigali, Rrahmani, Lecjaks – Antolić, Moro – Fiolić, Ćorić (od 26. Gojak), Fernandes – Henriquez (drugo poluvrijeme: Zagorac – Stojanović , Pivarić, Perić, Sosa – Pavičić, Knežević – Guilherme, Sammir, Gojak - Fernandes)

Žuti kartoni: Melkadze, Ivanov, Pivarić, Karnitskiy

Strijelci: 0:1 Zabolotniy (29.)

Nakon što su prije nekoliko dana slavili 4:0 protiv Mure, igrači Dinama u drugoj prijateljskoj utakmici u Sloveniji nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata. Ruski prvoligaš Tosno upisao je minimalnu 1:0 pobjedu, a pogodak je postigao Zabolotniy u 29. minuti.

Trener Ivajlo Petev za ovaj je susret odabrao sljedeći početni sastav. Na golu je bio Livaković, stoperski par bili su Sigali i Rrahmani, dok su na stranama krenuli Stojanović i Lecjaks.U sredini su igrali Antolić i Moro, a ispred njih Fiolić, Ćorić i Fernandes. Špica je od prve minute bio Henriquez.

Već u trećoj minuti susreta prva izgledna prilika za Modre. Fiolić je primio loptu u desnom kutu kaznenog prostora i iz okreta pucao, ali lopta je završila u rukama vratara Yurchenka. U šestoj minuti prebacio je Henriquez do Fernandesa koji je s nekih 15 metara loptu poslao preko gola. Pokušao je i kapetan Antolić, ali njegov je udarac nakon dodavanja Ćorića otišao preko gola.

Iako je Dinamo dominirao i igralo se prvih pola sata uglavnom na polovici Rusa, samo tri minute kasnije stigao je pogodak za Tosno. Zabolotniy je ušao sam s desne strane u kazneni prostor, riješio se obrane Dinama i malo iskosa s desnes trane pucao u suprotni kut za 1:0.

Dinamo na pripremama

Mura - Dinamo 0:4

Dinamo - Vorskla Poltava, 7.7.

Dinamo - Slovačko 8.7.

U 41. minuti Modri su imali dva kornera iz kojih su mogli doći do izjednačenja ili preokreta rezultata. Prvo je Gojak glavom pucao preko gola, a zatim i Fernandes šalje loptu preko protivničkog gola. Na odmor se otišlo uz minimalnu prednost i 1:0 za Tosno.

U nastavak dosta napetog susreta u kojem smo vidjeli čvrstu igru i velik broj prekida, Petev je na teren poslao nešto drugačiju postavu. Na golu je bio Zagorac, a u zadnjoj liniji igrali su Stojanović, Pivarić, Perić i Sosa. U sredini su bili Pavičić i Knežević, a ispred njih Guilherme, Sammir i Gojak. U vrhu napada igrao je i dalje Fernandes.

U 56. minuti Guilherme je bio u dobroj poziciji kada je pucao malo iskosa s desne strane s nekih 17 metara, ali lopta je bila lagan posao za ruskog vratara. Par minuta kasnije Stojanović je ubacio u sredinu, ali lopta je bila previsoka za igrače Dinama, a na kraju akcije Fernandes je pucao preko gola. Nešto kasnije i Knežević je bio u sjajnoj poziciji kada je silovito pucao, ali u blok. Nastavio je Dinamo nizati prilike, igralo se na polovici Tosna, ali lopta nije htjela u gol. U 63. Čileanac je izveo slobodni udarac s nekih 19-20 metara, ali ponovno loptu šalje preko gola.

Stojanović je u 76. minuti precizno ubacio na drugu vratnicu gdje je Gojak glavom pucao pokraj gola. Sjajna prigoda u 86. minuti kada je Knežević s desne strane ubacio, a Perić pred golom protivnika malo zakasnio na loptu. Imao je Knežević dobru priliku i nekoliko minuta prije kraja susreta kada je silovito pucao iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane direktno na gol, a loptu je spremno i ovoga puta uhvatio ruski vratar. Dinamo tako nije uspio u drugoj pripremnoj utakmici doći do pozitivnog rezultata.

Pred Modrima su još dvije prijateljske utakmice u Murskoj Soboti. U petak, 7. srpnja, protivnik Dinama bit će Vorskla Poltava, dok je u subotu na rasporedu utakmica s češkim klubom Slovačko.