Suci: Damir Batinić (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Andrej Burilo (Osijek)

Cibalia: Matković - Žderić, Tipurić, Romić, Crnčević (od 64. Zgrablić) - Muženjak, Markić-  Baša, Glavica (OD 59. Mišić M.), Mišić - Mastelić

Dinamo: Livaković - Stojanović, Lešković, Schildenfeld, Pivarić - Antolić, Pavičić (od 62. Machado) - Olmo (od 46. Soudani), Ćorić (od 46. Sammir), Šitum - Hodžić

Žuti karton: Schildenfeld (16.), Stojanović (67.), Mišić P. (72.), Šitum (78.)

Strijelci: Hodžić (72.), Zgrablić (87.), Hodžić (90.) 11m

Modri su u 22. kolu MAXtv lige gostovali u Vinkovcima kod Cibalije protiv koje su upisali 2:1 pobjedu, a oba je pogotka za Modre postigao Hodžić.

Trener Petev na put je poveo 18 igrača, a od prve minute sastav Modrih izgledao je ovako: Livaković na golu, stoperski par Schildenfeld - Livaković te na stranama Stojanović i Pivarić. U sredini su igrali Antolić i Pavičić, dok su ispred njih bili Olmo i Šitum na stranama te Ćorić u sredini. Špica je bio Hodžić.

Dinamo je u standardnom sastavu 4-2-3-1 krenuo u važnu prvenstvenu utakmicu te u pohod na nove bodove kako bi se što prije vratio na vrh ljestvice i smanjio zaostatak od šest bodova za Rijekom. U prvom dijelu gledali smo čitav niz prilika, ali Modri niti jednu nisu uspjeli iskoristiti za pogodak.

Proljetni dio MAXtv Prve lige

21. kolo: Dinamo - Slaven Belupo 1:0 (Hodžić)

22. kolo: Cibalia - Dinamo 1:2 (Hodžić, Hodžić 11m)

BROJNE PRILIKE BEZ POGOTKA

Pokušao je u 14. minuti Šitum s nekih 20 metara iskosa s lijeve strane, ali lopta je otišla pokraj desne vratnice Nešto kasnije dobra ideja i akcija Stojanovića i Hodžića. Hodžić se riješio dvojice čuvara, gurnuo naprijed loptu na koju natrčava Stojanović i povratnom pokušava pronaći napadača Dinama pred golom, ali Armin nije dobro zahvatio loptu. Nakon toga je ponovno Šitum imao dobru priliku kada je pucao direktno na gol, a Matković izvadio loptu ispod prečke.

Po desnoj je strani pokušavao proći Stojanović, dok su dobre prilike do kraja prvog dijela imali Ćorić i Pavičić. Izglednu je šansu imao i kapetan Antolić u 31. minuti kada je njegov pokušaj otišao malo pokraj vratnice. U 36. minuti dvije odlične prilike. Prvo je Antolić pucao u blok, a na kraju je Olmo s ruba peterca loptu poslao ravno u vratara Cibalije.

Do kraja prvog dijela pokušao je i Ćorić kada je s desne strane iskosa izveo slobodan udarac, a njegov direktni pokušaj na gol uhvatio je zaposleni Matković.

U nastavku utakmice u igri su umjesto Olma i Ćorića bili Soudani i Sammir, a Modri su nastavili tražiti svoj pogodak. U 72. minuti odlična akcija Sammira i Hodžića. Sammir je dodao napadaču Dinama koji se unatoč igraču Cibalije na leđima majstorski okrenuo i s nekih 13 metara silovito zatresao mrežu domaćina za vodstvo i veliko slavlje.

U 87. minuti Tipurić je vratio loptu pred gol Dinama nakon ubačaja gdje se našao Zgrablić i spretno zatresao mrežu Modrih za 1:1. U 90. minuti prekršaj Žderića u kaznenom prostoru Dinama nad Soudanijem, sudac je pokazao na bijelu točku, a Hodžić spretno zatresao mrežu za 2:1. Do kraja susreta u tri minute sudačke nadoknade rezultat se nije mijenjao.

Modri se nakon utakmice MAXtv Prve lige u Vinkovcima okreću Hrvatskom kupu i utakmici polufinala sa Splitom koja je na rasporedu u srijedu, 1. ožujka, u 16:45h na Maksimiru.