Glatka pobjeda u prvoj pripremnoj utakmici

Autor fotografije: Pixsell/Vjeran Žganec Rogulja

Prijateljska utakmica, 1.7.2017.

Stadion Fazanerija, Murska Sobota

NŠ Mura – GNK Dinamo 0:4 (0:3)

Mura: Andrejč, Kous, Bošković, Toth, Pucko, Kuzma, Lorbek, krničnik, Atanasov, Bobičanec, Maroša (još su igrali: Šafarič, Dodlek, Hočevar, Celec, Nemec, Kouter, Legen, Vaš, Sirk, Horvat)

Dinamo: Livaković – Stojanović, Sigali, Benković (od 17. Rrahmani), Lecjaks – Moro, Antolić – Guilherme, Gojak, Fernandes – Hodžić; 2. poluvrijeme: Zagorac - Matel, Rrahmani, Sigali (od 73. Guilherme), Pivarić - Pavičić, Knežević - Fiolić, Ćorić, Sosa - Henriquez

Žuti kartoni: Kous

Strijelci: 0:1 Fernandes (7.), 0:2 Hodžić (18.), 0:3 Pucko AG (22.), 0:4 Rrahmani (66.)

Igrači Dinama odradili su u Murskoj Soboti prvu pripremnu utakmicu u kojoj su protiv NŠ Mura upisali glatku i zasluženu 4:0 pobjedu. Golijadu je otvorio raspoloženi Fernandes već u sedmoj minuti, za povećanje prednosti zabio je Hodžić, a nakon toga Pucko se upisao na listu strijelaca - autogolom. U drugom dijelu i svom debiju pogodak za 4:0 postigao je Rrahmani.

Trener Ivajlo Petev imao je dovoljno dana da uigra momčad za ovaj prvi pripremni ispit protiv slovenskog drugoligaša i da priliku za minutažu da gotovo svim igračima. Početni sastav protiv Mure izgledao je ovako: na golu je od prve minute bio Livaković, a stoperi su bili Sigali i Benković. Desno je igrao Stojanović, dok je prvi put u dresu Dinama na travnjak istrčao Lecjaks. U sredini je igrao uigrani dvojac Moro i Antolić, dok su ispred njih krenuli Guilherme, Gojak i povratnik Fernandes. Špica je bio Hodžić.

Debi u dresu modrog kluba protiv NŠ Mura upisao lijevi bek Čeh Jan Lecjaks koji je prije nekoliko dana potpisao ugovor s Dinamom te se naknadno priključio momčadi na pripremama u Sloveniji. Prvi je nastup za Modre u ovoj utakmici upisao i stoper Rrahmani ulaskom u igru umjesto Benkovića koji je osjetio bol u nozi. U drugom dijelu Rrahmani se u debitantskom nastupu upisao i u strijelce, zabio je glavom za 4:0.

Sedma minuta donijela je prvo slavlje Dinama i to nakon dobre akcije raspoloženog Fernandesa koji je s 20-ak metara prizemnu sigurno poslao u mrežu domaćina za 1:0. U desetoj minuti Gojak je precizno ubacio prema Guilhermeu koji ipak nije uspio dobro prebaciti vratara Andrejča.

U 17. minuti susreta Benković je napustio igru zbog boli u nozi. Iako se vratio na travnjak nakon sedam mjeseci izbivanja zbog ozljede, mladi je stoper u ranoj fazi susreta izašao s terena gdje ga je zamijenio debitant Rrahmani.

Povećanje prednosti vidjeli smo već u 18. minuti. Lecjaks je sjajno pronašao Fernandesa koji šalje loptu do Hodžića, a on lijevom nogom zatim zabija za 2:0. Nastavili su Modri s pritiskom i nakon dva pogotka, a nesretnom reakcijom Pucka u 22. minuti rezultat na semaforu povećao se na 3:0. Fernandes je pucao na gol, Andrejč obranio, a domaći igrač zatim odbijenu pospremio u svoju mrežu. U 30. minuti susreta Fernandes je s lijeve strane ubacio prema Hodžiću koji je imao dobru zamisao, ali zatim visoku loptu poslao u vanjski dio mreže.

Pred Modrima su još tri prijateljske utakmice u Sloveniji. Prva je iduća u utorak, 4. srpnja, protiv ruskog Tosna, a zatim slijede ogled s Vorsklom Poltavom (7.7.) i klubom Slovačko iz Češke (8.7.).

Od ostalih akcija u prvom dijelu izdvajamo sjajan solo šou Guilhermea. Sjurio se brzinski s centra terena, prošao sve svoje čuvare po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, preskočio vratara Mure i pokušao iz blizine pucati, ali vratar Andrejč ga ruši pa Marcos nije uspio ostvariti svoju odličnu ideju.

U nastavku susreta gledali smo skoro potpuno novu postavu Dinama. Na golu je bio Zagorac, a u zadnjoj liniji igrali su stoperi Sligali i Rrahmani, a na stranama Matel i Pivarić. U sredini su krenuli Pavičić i Knežević, a ispred njih Fiolić, Ćorić i Sosa. U vrhu napada bio je Henriquez.

U 66. minuti sjajna akcija Ćorića i mladog stoperskog para. Ćorić je izveo korner, Sigali precizno pronašao Rrahmanija na drugoj vratnici pred golom Mure, a mladi je Amir zatim malo iskosa iz blizine glavom pospremio loptu u mrežu za 4:0.

Do kraja susreta Dinamo je kontrolirao igru i nizao prilike, a sjajnu je šansu imao Fiolić. U 73. minuti pucao je silovito iskosa s desne strane s ruba kaznenog prostora, pogodio je gredu, a lopta je zatim nesretno otišla izvan gola.

U idućoj prijateljskoj utakmici Dinamo će odmjeriti snage s ruskim klubom Tosno. Susret je na rasporedu u utorak, 4. srpnja, a live stream moći ćete i ovoga puta pratiti na službenoj Facebook stranici kluba.