Utakmica života – All Star Team 4:3

Novi Dinamovac Toni Mrkić pobjednik showa Utakmica života

Autor fotografije: Utakmica života

Sjajna dubinska lopta, proigravanje petom, efektno pokretanje akcija, filigranski vezovi na sredini terena... Ovakav je, sjajan repertoar lansirao Zadranina Tonija Mrkića do pobjedničkoga postolja. Mrkić je pobjednik showa Utakmica života, bio je najbolji igrač nedjeljne finalne utakmice i time osigurao stipendijski ugovor s Dinamom, a pritom i 100.000 kuna namijenjenih pobjedniku showa.

U finalu cijeloga projekta, u utakmici na maksimirskom terenu Hitrec-Kacian, sučelili su se finalisti showa okupljeni u momčad naziva Utakmica života protiv All Star Teama kojega su činili i neki sadašnji profesionalni igrači kao i veterani, među kojima i neki bivši reprezentativci kao Ivan Bošnjak, Danijel Pranjić, Gordon Schildenfeld, Sammir...

U otvorenom i atraktivnom dvoboju momčad Utakmice života pobijedila je All Star družinu sa 4:3 pri čemu je trostruki strijelac za pobjednički sastav bio Ivan Tomičić, nekadašnji igrač Hajduka. Štoviše, Tomičić je bio jedan od aktera Superkupa 2013. godine kada je Dinamo u Maksimiru slavio boljim izvođenjem 11-eraca. Tadašnji je maksimirski vratar, Argentinac Pablo Migliore, upravo Tomičiću zaustavio udarac s bijele točke što je, uz raniji promašaj Gorana Jozinovića, osiguralo pokal plavima.

Momčad All Satra povela je u 27. minuti preko bivšega napadača Šibenika i Hrvatskog dragovoljca, Ivana Božića, a tada je uslijedio Tomičićev hat-trick za preokret i vodstvo 3:1, golove je postizao u 39., 62. i 74. minuti. Smanjio je bivši maksimirski napadač Ivan Bošnjak u 83. nakon 11-erca, i to tako što mu je vratar prvo obranio udarac, ali je Bošnjak natrčao na odbijenu loptu i zakucao je u mrežu. Potom su, u razmaku od nepune minute, u 86. i 87., osvanula dva pogotka: Stjepan Šalić povisio je na 4:2, a Božić novim pogotkom smanjio na 4:3.

Mrkić je u 18.  minuti petom pokrenuo sjajnu akciju nakon koje ju je Pranjić izbio pred samom gol-crtom. Današnji je laureat lansirao dubinsku loptu u for Tomičiću za izjednačenje, početkom drugoga dijela snažnim je udarcem gađao pod prečku da bi vratar Mario Jozić paradom loptu izbio u korner...

Trener momčadi Utakmice života, nekadašnji izbornik hrvatske reprezentacije, Igor Štimac, na kraju je s pobjedničkoga postolja na kojem je bila cijela njegova momčad, pročitao trojicu natjecatelja koji su ušli u najuži krug za konačnoga pobjednika. Uz Mrkića tu su još bili Tomičić i stoper Drago Lovrić. Zlato je pripalo Mrkiću.

– Došao je trenutak kojega ste svi čekali. Trenutak kojega zbog smo se okupili i skupili oko projekta Utakmica života. Sav vaš trud, znoj, vaša volja da učite i napredujete imala je za cilj samo jedno. Da odigrate danas ovu utakmicu i da jedan od vas postane pobjednik. I gledajući vas sada znam da smo uspjeli. Bili smo ova četiri tjedna jedna velika obitelj. Puno smo radili, učili i vi od mene, ali i ja do vas i zato vam hvala. Pobjednika smo odlučili stručni žiri i ja na temelju cjelokupne slike, rada u kampu, napretka i današnje utakmice – istaknuo je Štimac.

Dinamov direktor marketinga, prodaje i komunikacija, Tomislav Rukavina, uručio je Mrkiću dres maksimirskoga kluba što je ujedno bio i finalni čin cijeloga projekta.