Prijateljska utakmica, Murska Sobota, 2.7.2016.

Dinamo: Ježina (od 70. Šemper) – Stojanović, Benković, Sigali (od 66. Soldo), Matel (od 78. Karimi) – Machado (od 66. Jonas), Antolić (od 66. Šovšić) – Fernandes, Andrijašević (od 60. Gojak), Hodžić (od 58. Olmo) – Henriquez (od 60. Radonjić)

Panduri: Stanca – Ungurusan, Bunoza, Vasiljević, Acsinte – Rauata, Mrzljak, Munteanu – Trifu, Nistor, Hora (još su igrali: Lazar, Negrila, Pitian, Buleica, Pleasca, Grecu, Voiculet, Ionut, Danaricu, Pircalabu, Predescu, Margarit)

Žuti kartoni: Antolić (63.) / Grecu (66.)

Strijelci: 1:1 Gojak (90.) / 0:1 Mrzljak (38.)

Dinamo je u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji odigrao solidnih prvih 45 i sjajnih drugih 45 minuta utakmice protiv Pandurija da bi na kraju susret završio – 1:1. Mrzljak je zabio za Panduri u prvom dijelu, a brojne prilike u nastavku su Modrima donijele izjednačenje u 90. minuti kada je potpuno zasluženo zabio Amer Gojak.

U punom jeku priprema u Sloveniji na raspored je došla i druga prijateljska utakmica, ponovno protiv rumunjske momčadi i to trećeplasiranog Pandurija. Trener Kranjčar za ovu utakmicu zbog manjih ozljeda, umora ili oporavka nije mogao računati na čak cijelu momčad odnosno 11 igrača. Modri su, naravno, ponovno bili posloženi u 4-2-3-1 formaciju, mladi Benković je bio u paru sa Sigalijem, a ispred kapetana Antolića i Machada igrao je Andrijašević dok je su na krilima bili Fernandes i Hodžić.

Dinamo je dobro ušao u susret i otvorio duplim pasom Andrijašević – Henriquez koji je udarcem završio veznjak Modrih, ali Stanca je bio na mjestu. Utakmica je bila u visokom ritmu, obje su ekipe igrale visoki pritisak i stiskale protivnika na njihovoj polovici, a budući da je u zraku bilo više od 30 stupnjeva logično da je sudac na pola prvog dijela označio pauzu za vodu.

Dinamo je u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji odigrao solidnih prvih 45 i sjajnih drugih 45 minuta utakmice protiv Pandurija da bi na kraju susret završio – 1:1. Mrzljak je zabio za Panduri u prvom dijelu, a brojne prilike u nastavku su Modrima donijele izjednačenje u 90. minuti kada je potpuno zasluženo zabio Amer Gojak.

Što se tiče prilika, dok je s jedne strane Matel blokirao dobar udarac Nistora s druge je Henriquez pucao na ubačaj Fernandesa. Dinamo je u 34. minuti zaprijetio preko Stojanovića da bi par minuta kasnije Panduri poveli. Razigrani kapetan Nistor je sjajno sa 20-ak metara prebacio obranu Dinama i dao u for Mrzljaku koji mirno prima loptu i desne strane zabija za prednost Pandurija.

Modri su nastavak otvorili u istom sastavu, ali su igrali puno bolje, brže i konkretnije prema naprijed. Prva prijetnja bila je ona Machada iz prekida u 49. minuti, no njegov udarac otišao je preko gola. Samo minutu kasnije u sjajnoj se prilici našao Henriquez koji je čak prošao i vratara, ali je otišao previše u stranu i na kraju je propala prilika. Dinamo je dobro ušao u nastavak, Modri su pucali sa svih strana pa je tako udarac Antolića blokiran, a onaj Fernandesa brani Stanca.

Najbolju priliku dotadašnjeg tijeka utakmice Modri su imali u 60. minuti kada je Antolić ubacio, a Andrijašević sam pucao s pet metara, ali udarac ide malo preko gola. Slično je bilo i minutu kasnije kada je prvo Machadov udarac Stanca odbio u korner, a potom Sigali najviše skače i glavom puca preko gola. Sljedeću priliku imao je Stojanović čiji sjajan udarac Stanca lijepo "vadi" ispod same grede.

Pritisak udarac Modrih nije popuštao i činilo se nemoguće da se Rumunji obrane i – nisu. Na samom kraju je Šovšić odlično povukao, izdržao prekršaj i u kaznenom prostoru uposlio Gojaka koji pogađa sami kut. Modri su u sudačkoj nadoknadi imali priliku i za potpuni preokret, ali udarac Olma je blokiran.

Dinamo je tako u drugoj pripremnoj utakmici upisao drugi remi, no reakcija Modrih i drugo poluvrijeme su svakako mogli napuniti trenera i igrače samopouzdanjem. Iduću i ujedno posljednju pripremnu utakmicu Modri igraju u srijedu protiv Kopenhagena.