Autor fotografije: Sanjin Strukic/PIXSELL

GNK DINAMO - NK INTER ZAPREŠIĆ 1:0 (0:0)

Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo

Stadion Maksimir, 3.12.2017.

Glavni sudac: Igor Križarić (Čakovec). Pomoćnici: Dalibor Conjar, Goran Pataki. Četvrti sudac: Dario Bel.

Gledatelja: 1.444

GNK Dinamo (4-1-4-1): Livaković - Stojanović, Sigali, Rrahmani (od 70. Moro), Lecjaks - Doumbia - Soudani, Antolić (od 81. Hodžić), Ademi, Olmo - Henriquez (od 60. Fiolić). Trener: Mario Cvitanović.

NK Inter Zaprešić (4-3-3): Santini - Bosec, Grgić, Komorski, P. Mamić - Postonjski (od 57. Zulim), Mazalović, T. Šarić - Rak, Andrić (od 86. V. Blažević), I. Blažević (od 69. Obeng). Trener: Samir Toplak.

Žuti kartoni: Rrahmani (40.), I. Blažević (52.), Antolić (60.), P. Mamić (71.), Sigali (71.), Šarić (85.)

Strijelac: 1:0 - Olmo (83.)

Dinamo je stigao do 13. prvenstvene pobjeda i nastavka niza od 25 utakmica bez poraza nakon 1:0 pobjede nad Interom iz Zaprešića. Presudni trenutak susreta dogodio se u 83. minuti kad je Dani Olmo postigao odlučujući pogodak.

Po hladnom vremenu Dinamo je zagospodario terenom od samog početka susreta i strpljivo čekao pukotine u gostujućoj obrani. Prvu veliku prigodu na susretu imao je Henriquez kad je u 12. minuti u kaznenom prostoru nakon centaršuta Antolića šutirao iz izgledne prilike, ali vratar Santini sjajnom reakcijom spašava svoju mrežu.

Nakon toga Soudani je nakon duge lopte Doumbije imao dobru priliku, ali Alžirac je bio neprecizan. Do kraja poluvremena još su prilike propustili Lecjaks i Rrahmani u 34. minuti, kad je u istom napadu prvo Čeh silovito pucao iskosa s lijeve strane, a u nastavku akcije Rrahmani glavom promašio okvir gola. Posljednju priliku u poluvremenu u kojem je Dinamo imao 70 posto posjeda lopte, kreirao je Henriquez koji je krenuo prema golu po desnoj strani i odlučio se na udarac iskosa s 18 metara ali Santini je bio siguran.

Nastavak je ponudio identičnu sliku na terenu, lopta je većinu vremena bila u posjedu igrača Dinama, dok su se gosti iz Zaprešića kompaktno branili sa svih 10 igrača u vlastitoj polovici. U 51. minuti Dinamo je uspio zatresti gostujuću mrežu, ali Henriquez je bio u zaleđu te je pogodak poništen.

U zadnjih pola sata igre trener Cvitanović pokušao je izmjenama i promjenom sistema donijeti okomitost u igri. Tako su u drugom dijelu ušli Fiolić i Moro, te je to urodilo plodom. Upravo je Moro u 83. minuti započeo akciju za pogodak, dao je loptu na krilo za Lecjaksa koji ubacuje i na drugoj vratnici pronalazi Danija Olma koji silovitim udarcem pronalazi put do mreže za važna tri boda Dinama i svoj peti pogodak u sezoni.

Pred Dinamom su još dvije utakmice do kraja jesenske polusezone, prvo 9. prosinca Modri dočekuju Istra 1961, a zatim 16. prosinca na Maksimiru gostuje Cibalia.