Dinamo II – Kustošija 4:0

„Plavi“ do bodova u manje od pola sata

Sve je bilo „gotovo“ u manje od pola sata. Nogometaši Dinama II furioznim su početkom, uz čvrstu i kombinatornu igru, probili suparničke koridore i već u 28. minuti vodili čak sa 4:0! Do kraja su utakmice „poštedjeli“ suparnika pa je na semaforu ostao svijetliti identičan rezultat. Dinamo II je, dakle, u okršaju 27. kola Druge HNL na svom terenu nadigrao susjeda iz zapadnoga dijela grada, momčad Kustošije, sa 4:0 i tako zadržao pet bodova prednosti u odnosu na svojega prvog pratitelja na ljestvici, drugoplasiranu Goricu. Na trećem je mjestu Varaždin sa 11 bodova manje od maksimirske družine.

Zadnja utakmica u kojoj je Dinamo II zabio čak četiri gola u prvom poluvremenu datira još iz Treće HNL, iz  listopada 2014. godine, dakle iz premijerne sezone po formiranju Dinama II, kad su pobijedili Maksimir 8-0. Ipak, rekord po broju golova u prvom poluvremenu bio je dva mjeseca ranije, u rujnu 2014., kad su s istovjetnih 8-0 svladali Vrapče.

Ovo je, međutim, bila „najbrža“ četvorka: nikad Dinamo II nije postigao čak četiri gola u 28 minute igre. A, prvi u tom kvartetu zabili su u 13. minuti kad je Karlo Muhar presjekao suparničku akciju, proigrao Vitalija Lisakoviča koji je proslijedio ulijevo za Ivana Božića. Gostujući su braniči nakratko zaustavili loptu, ali ona se ipak otkotrljala do Božića koji ju je plasirao u suprotni kut.

Samo četiri minute kasnije gostujući je stoper Renato Pantalon pred svojim kaznenim prostorom srušio razigranoga Nevena Đuraseka. A, upravo je Đurasek namjestio loptu na slobodan udarac sa 18 metara pa je pored živoga zida lansirao u kut za 2:0.

Kad je Lisakovič u 25. minuti projurio desnom stranom, zavrnuo pred vrata, a Đurasek u padu sa pet metara volejem zakucao u mrežu, nestali su i najmanji obrisi rezultatske neizvjesnosti. Priču je zaključio brazilski stoper Gabriel koji je u 28. minuti, nakon ubačaja Marijana Čabraje s lijeve strane, glavom skrenuo loptu u  mrežu.

Malo je nedostajalo da plavi na odmor odu i s „peticom“ na kontu, ali je Božić s pet metara s lijeve strane gađao bliži kut i poslao loptu malo pored stative. A, baš je Božić novom prilikom „otvorio“ i drugo poluvrijeme: sa dvadesetak je metara iskosa pucao malo iznad prečke.

Utakmica je ubrzo ušla u nešto mirnije vode, iako je Dinamo II i dalje kombinirao, stvarao akcije, a neki vezovi na sredini terena mamili su pljesak publike. No, nije bilo konkretne završnice. Malo su do daha došli i gosti pa je tako Kristijan Lovrić u 72. minuti iščeprkao loptu, krenuo sam prema Dinamovu vrataru Dinku Horkašu, ali ga je u zadnji trenutak zaustavio Gabriel. Nešto kasnije i sam je Horkaš pokazao da je, unatoč komotnom rezultatu, i te kako „budan“ i spreman za izazove: Lovrić je ubacio s lijeve strane, Pantalon u punom naletu na drugoj stativi s tri metra snažno pucao gavom, a Horkaš paradom iščupao loptu iz rašlji.

U utakmici smo primijetili i dva detalja koje ne viđamo baš često: a) nije bilo niti sekunde sučeve nadoknade vremena; b) nakon što je Kustošija namjerno izbacila loptu izvan igrališta zbog ukazivanja pomoći ozlijeđenom igraču, domaći su je nogometaši, dakako, vratili suparniku, ali nisu to učinili iz auta, već iz kornera, jer su gosti loptu izbacili preko gol-aut crte.

U sljedećem kolu, 21. travnja, Dinamo II gostuje u Novigradu.

Zagreb, 15. travnja

Druga HNL, 27. kolo

Dinamo II – Kustošija

Stadion Maksimir, igralište Hitrec-Kacian

Dinamo II: Horkaš – Perković (82. Stolnik), Morris, Gabriel, Čabraja – Plantak, Muhar; Ćuže, Đurasek (76. Tashima), Lisakovič (66. Çekiçi) – Božić

Trener: Igor Jovićević

Kustošija: Berković – Burić, Pantalon, Močilac, Sabolović (76. L. Pavković) – Lihić (31. Vragolović), Stanić; Al Tharwan, Topić (46. Soldo), Lovrić – Bjelanović

Trener: Nino Bule

Sudac: Ivan Župan (Bjelovar), Gledatelja: 200

Strijelci: 1:0 Božić (13.), 2:0 Đurasek (17.), 3:0 Đurasek (25.), 4:0 Gabriel (28.)