Dinamo II – Hrvatski dragovoljac 1:0

Plavi do pobjede na Suzukijev „motor“

U samoj završnici Suzuki je ubacio u „višu brzinu“ i dojurio do pobjede... Japanski vezist Rio Suzuki postigao je pogodak za pobjedu Dinama II u prijateljskom dvoboju protiv Hrvatskog dragovoljca u srijedu u Maksimiru.

Na pomoćnom travnjaku nedaleko južne tribine plavi su svladali svojega suparnika iz Druge HNL 1:0 pogotkom tri minute prije kraja. Adrian Zenko utrčao je u kazneni prostor, othrvao se suparničkom braniču i vješto ostavio loptu Suzukiju koji je u punom trku proparao mrežu.

To je ujedno bio prvi nastup plavih po povratku s istarskog dijela priprema gdje su u subotu svladali Novigrad s istovjetnih 1:0.

Tada je strijelac bio Davor Lovren, a malo je nedostajalo da zatrese i mrežu dragovoljaca. Još je u 16. minuti projurio lijevom stranom, snažno pucao, a vratar Šolčić uspio nekako odbiti izvan igrališta.

Nasuprot plavima ove je srijede osvanulo i veliko ime – Caniggia. Dakako, nije se rektivirao proslavljeni argentinski napadač, već je riječ o Brazilcu imenom Lucas Matos Martins i nogometnim nadimkom – Caniggia.

Zagreb, 15. veljače

Prijateljska utakmica

Stadion Maksimir, pomoćno igralište

Dinamo II: Horkaš – Hudećek, Briški, Soldo, Čabraja – Plantak (37. Zenko), Gogić; Špikić, Đurasek, Lovren – Miklić (u drugom poluvremenu ušli su: Miškić, Suzuki, G. Almeida, Oršolić, Uremović)

Hrvatski dragovoljac: Šolčić – Bukvić, Čagalj, Knezović, Gode – Zlatar, Eller, Žeželj, Sunagić – Kendeš, Krajček (još su igrali: Nevistić, Barišić, Prebeg, Šarić, Filipović, Radinković, Čavić, L. Caniggia, Knežević, Kim, Marić)

Strijelac: 1:0 Suzuki (82.)