Dinamo II – Solin 3:0

Plavi maestralnom igrom nadvisili Solin

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

Mario Ćuže „uskočio je u kopačke“ ozlijeđenoga Darija Špikića i zadivio Maksimir. Nadahnutom je igrom, uz dva pogotka i asistenciju, bio glavni pokretač pobjede Dinama II protiv Solina s 3:0 u dvoboju 28. kola Druge HNL.

Štoviše, u smiraju utakmice je, nakon asistencije Borne Miklića, bio nadomak „hat-tricku“, istrčao je sam pred vratara Hrvoja Višića koji mu je u zadnji trenutak ipak ušao u blok!

Pljesak je zaslužio kompletan „plavi orkestar“! Matija Fintić razgrtao je suparničke braniče i pokrenuo akcije za prva dva pogotka, Karlo Muhar brinuo je i o defenzivi, ali i pucao, stvarao prilike, Neven Đurasek kreirao najljepšu akciju na utakmici, istureni Miklić svih 90 minuta činio „nered“ pred solinskim vratima... U temeljima vrlo dobre, čvrste i sigurne igru Dinama II između ostalih su bili i stameni maksimirski bokovi Kobie Morris na desnoj i Marijan Čabraja na lijevoj strani...

Dinamo II ovime je ujedno i prikočio solinsku družinu u njezinu lovu na plasman u Prvu HNL. Do kraja natjecanja preostalo je još pet kola, a plavi ovoga vikenda, 22. travnja u 17 sati, gostuju kod još jednoga „lovca“ na Prvu HNL, momčadi Gorice.

Fintić je, dakle, već u osmoj minuti, priredio „nered“ u suparničkom kaznenom prostoru. Muhar je na lijevoj strani proigrao Čabraju, koji je zavrnuo na vrh peterca, a Fintić u skoku glavom poslao loptu malo pored vratnice.

Muhar je  nedugo kasnije, u 14. minuti, udarcem s ruba kaznenoga prostora „zagrijao dlanove“ vratara Višića i time mu, zapravo najavio što ga čeka za koju minutu... Ili preciznije – za koju sekundu. Već je u sljedećem napadu solinski čuvar mreže pokleknuo pred maksimirskim naletima.

Fintić je na desnoj strani precizno poslao loptu u for Ćužeu, on "rolicom" proigrao Miklića koji je u kaznenom prostoru bez poteškoća skrenuo loptu pored Višića. Na samome izmaku prvoga dijela opet je Fintić zgrabio loptu na lijevoj strani, otresao se pratnje, sjurio u kazneni prostor i ubacio u peterac gdje je Ćuže bio brži i jači od suparničkoga braniča i zakucao za 2:0.

Odmah je potom šibenski sudac Dino Papak zbog učestalih prigovora isključio solinskoga trenera Mirka Labrovića.

Treći je pogodak bio nogometna poslastica, najljepša akcija na utakmici! Đurasek je sa 20-ak metara gurnuo "teledirigiranu" loptu u kazneni prostor kroz četvoricu suparničkih braniča, na nju je u punom sprintu natrčao Ćuže, vješto ju prihvatio, zaobišao vratara i iskosa s desne strane proslijedio uz bližu stativu u gol!

„Vatre“ jer bilo i ranije, u 23. minuti, ponovno je Miklić namučio solinsku obranu. Muhar je poslao dugu loptu na desnu stranu, gdje su u punom trku bili Miklić i vratar Višić... "Plava devetka" bila je brža, u nastavku akcije Lovren je prihvatio loptu u srcu 16-erca, ali je domaći branič Antonio Mrković u zadnji trenutak ušao u blok pred praznim vratima

A, kakav bi to završetak bio da je Morrisova lopta bila samo milimetar niža! U trećoj minuti sučeve nadoknade vremena Morris je izveo slobodan udarac s centra, uz sam rub igrališta, a lopta u punom luku pogodila prečku i odbila se na gol-crtu!