U nedjelju: Dinamo II – Gorica

Plavi na Goricu bez Vinka Solde

Kako protiv Tatara? Pitali su se to Dinamovi nogometaši jesenas, pitali su se i šibenski igrači prošloga tjedna... Benjamin Tatar, krilni napadač zahuktale momčadi Gorice, s dva je plotuna prošloga tjedna inicirao preokret kojim je njegova momčad dohvatila pobjedu protiv Šibenika. A, upravo je Tatar jesenas u Velikoj Gorici zatresao mrežu za slavlje protiv Dinama II. Ove će nedjelje, pak, istrčati na travnjaku Hitrec-Kacian u okršaju 21. kola Druge HNL kad će plavi, u njihovu drugom međusobnom ogledu ove sezone, dočekati Goricu i nastojati je „primiriti“ u njezinu lovu na Drugu HNL.

Velikogoričani su trenutačno treći na ljestvici, a upravo ih je ovoga petka s drugoga mjesta svrgnuo Solin pobjedom protiv Hrvatskoga dragovoljca u Sigetu u ranije odigranoj utakmici 21. kola. Sudeći prema recentnim izvedbama goričke i maksimirske družine, u nedjelju bismo mogli uživati u zanimljivom i dopadljivom nogometu. Uostalom, i Gorica i Dinamo II u prošlom su kolu pobijedili s istovjetnim rezultatom, 3:2, a takva je statistika, čak 10 pogodaka u dvjema utakmicama, optimistična najava za nedjeljni okršaj.

Štoviše, obje su momčadi pobjedu dohvatile tako što su jurile rezultatski zaostatak. Dinamo II je, na krilima goropadnoga Nikole More, slavio u Sesvetama nakon što su domaći vodili 1:0, da bi Velikogoričani kod kuće svladali Šibenik koji je u 41. minuti imao 2:0. No, tada je Tatar, samo dvije minute nakon drugoga šibenskog pogotka, smanjio zaostatak pa u 72. i izjednačio da bi u petoj minuti sučeve nadoknade Luka Sedlaček osigurao pobjedu. Gosti su, istina, od 86. minute igrali bez isključenoga Mateja Rodina.

Plavima, pak, jesensko gostovanje u Velikoj Gorici nije ostalo u ugodnom sjećanju. Trener Mario Cvitanović izveo je kombiniranu momčad u kojoj su, uz igrače Dinama II, osvanuli i neki „regruti“ iz udarne postave, ali i poneki junior. U takvom je kolopletu teško bilo uigrati postavu što su domaći iskoristili i zgrabili bodove. Pobjedu im je, dakle, osigurao Tatar pogotkom u 15. minuti kad je „na drugoj stativi“ spretno dočekao ubačaj Marija Marine i skrenuo loptu u mrežu.

Dinamo II još uvijek čeka „naplatiti dugove“: Gorica je jedini suparnik koji je prošle sezone uspio svladati maksimirsku momčad u sve tri međusobne prvenstvene utakmice. Niz se u međuvremenu popeo na četiri...

Trener Cvitanović niti ovaj put neće moći računati na kapetana Vinka Soldu. Jesenski je velikogorički dvoboj propustio zbog obaveza u mladoj reprezentaciji, a ove će nedjelje pauzirati zbog tri žuta kartona.