Dinamo II – Šibenik

Plavi nadigrali Šibenik i ponovno preuzeli vrh

Tri pogotka samo u prvome dijelu, kanonada prema vratima, bravure šibenskoga čuvara mreže, ali i sjajna reakcija maksimirskoga vratara... Bila je to utakmica za pljesak, utakmica kojom su se maksimirski nogometaši ponovno zavijorili na vrhu ljestvice Druge HNL. U dvoboju 7. kola u dopadljivoj su predstavi s 3:1 svladali staroga znanca Šibenik, predvođenog bivšim maksimirskim vezistom Mehmedom Alispahićem koji je dirigirao veznim redom vrlo dobre šibenske družine.

Vratar Borna Žitnjak, sin nekadašnjega popularnog čuvara mreže Osijeka i Zagreba, Miroslava Žitnjaka, samo je na nekoliko sekundi uspio „odgoditi“ vodeći Dinamov pogodak. Marijan Čabraja snažnim je volejem pucao sa 18 metara iskosa s lijeve strane u suprotne rašlje, a Žitnjak paradom izbio loptu u korner. A, upravo su nakon tog udarca iz kuta plavi poveli. Borna Miklić nakon ubačaja je iz kornera loptu glavom skrenuo u mrežu za Dinamovo vodstvo već u četvrtoj minuti.

U 17. je već bilo 2:0. nakon što je Alen Jurilj vještom dubinskom loptom proigrao Miklića, koji je iskosa s desne strane pogodio suprotni kut.

Šibenčani su se nakratko „vratili u igru“ u 41. minuti. kad je Alispahić zavrnuo iz slobodnoga udarca sdesna, a Stipan Banić glavom sa sedam metara zakucao loptu u mrežu. Štoviše, malo je nedostajalo da Šibenčani već u sljedećem napadu dograbe i izjednačenje, ali spriječio ih je maksimirski vratar Dinko Horkaš. Napadač Marko Brekalo istrčao je posve sam pred Dinamova vratara, koji ga je, kod naoko sigurnoga pogotka, ipak uspio nadmudriti i odbiti loptu.

Dinamo je rezultatski ponovno odmaknuo na otvaranju drugoga dijela kad je Endri Çekiçi u polukontri lukavo i precizno lobao vratara sa 30 metara.

Žitnjak praktički od samoga početka „nije imao mira“ od silnih maksimirskih plotuna. Odmah nakon prvoga pogotka uslijedio je novi Miklićev snažan udarac iz okreta sa 15 metara nakon vješte dubinske lopte kapetana Filipa Uremovića. Pokušao je i Jurilj iskosa sa 15 metara i opet je Žitnjak uspio „bekendirati“ udarac. Samo pet minuta nakon drugoga gola opet je Jurilj projurio šibenskom obranom, asistirao udesno Mikliću, koji je gađao u padu sa sedam metara, ali je Yusuf Musa izbio loptu klizećim startom pred samom gol-crtom.

Bilo je tu još „vatre“ pred šibenskim vratima, triput je prijetio Bojan Knežević: prvo mu je Žitnjak zaustavio snažan volej s ruba kaznenoga prostora, potom je glavom lansirao loptu malo pored stative, da bi u 72. minuti istrčao sam pred vratara pa sa sedam metara katapultirao loptu za koji centimetar iznad prečke... Žitnjak je potkraj utakmice spriječio pogodak nakon snažnoga voleja Ivana Božića iz srca kaznenoga prostora te nakon Čabrajina projektila sa 30 metara...

Dvoboj su zasjenile ozljede šibenskoga krilnog napadača Mohammeda Aliyua i Dinamova vezista Jurilja koji su još u prvom dijelu napustili travnjak zbog ozljede.

Dinamo II u sljedećem kolu, u srijedu, 27. rujna, gostuje u Dugopolju.