Dinamo II – Kustošija 2:1

'Plavim uraganom' do velikog preokreta i četvrte pobjede

„Plavi uragan“ kakav se u zadnjih desetak minuta stuštio prema kustošijanskoj obrani na kraju je gostima otpuhao i ambicije i nadu i bodove. Furioznom igrom u završnici nogometaši Dinama II preokrenuli su vodstvo gostiju i u razmaku od samo minutu i pol zgrabili sva tri boda. Plavi su pobijedili Kustošiju 2:1 uz pogotke u 87. i 89. minuti što znači da su nakon četiri odigrana kola i dalje na vrhu ljestvice Druge HNL. Maksimalan učinak od 12 bodova svakako zaslužuje naklon i pljesak cijeloj momčadi zajedno s trenerom Igorom Jovićevićem i njegovu stožeru!

Možda su plavi do bodova u ovoj utakmici mogli i nekom mirnijom, manje trnovitom stazom. Tako bi vjerojatno izgledalo da su iskoristili jedanaesterac praktički na otvaranju utakmice. Borna Miklić jurio je prema vratima Kustošije, a pri samom ulasku u kazneni prostor srušio ga je gostujući branič Radovac. Mikliću je u tom klinču posve rasparan donji dio dresa. Sudac je pokazao na bijelu točku, ali vratar Carlo Berković bacio se u pravu stranu i zaustavio udarac Ivana Božića spriječivši plave da već u toj, 11. minuti zgrabe vodstvo.

Ako nisu plavi, onda jesu – crveno-crni. U gužvi u Dinamovu kaznenom prostoru u 22. minuti lopta se dokotrljala do Silvija Mihića koji je sa 12 metara preciznim udarcem pogodio sam kut. Upravo je Mihić bio glavna snaga gostiju, „osica“ koja je, prilikom povremenih opasnih kontranapada, znala pripremiti nelagodu Dinamovoj obrani.

No, gusta i zabetonirana kustošijanska obrana okrhnuta je u 87., a posve popucala u 89. minuti. Prvo je Marijan Čabraja projurio lijevom stranom, ubacio u sredinu, a Miklić na prvoj stativi zakucao loptu u mrežu za 1:1. Odmah potom Marko Stolnik je u gužvi u kaznenom prostoru gostiju pogodio prečku, Mario Ćuže pucao, a odbijenu loptu Alen Jurilj koljenom s dva metra ugurao iza gol-crte.

Plavi su nadomak izjednačenju bili i u 65. minuti kad je upravo Jurilj ubacio s desne strane, Miklić prebacio glavom, a Ćuže na drugoj stativi ipak nije uspio dohvatiti loptu pred praznom mrežom. Pet minuta kasnije Dominik Perković zavrnuo je sdesna, a uporni, neugodni, „dosadni“ i ubojiti Miklić sa sedam metara loptu glavom poslao malo preko vrata što je bila svojevrsna najava burne završnice.

Sljedeći ispit plave čeka u petak, 8. rujna u 17 sati kad gostuju u Sesvetama.