Dinamo – Slovacko 2:1 (0:0)

Dinamo: Livaković - Moharrami, Theophile, Dilaver, Leovac - Moro - Kadzior, Ivanušec, Gojak, Oršić - Petković (od 61. Josipović - Stojanović, Šutalo, Kim, Moubandje - Đira - Baturina, Majer, Krizmanić, Mišković - Gavranović)

Slovacko: Trmal, Kadlec, Hoffman, Navratil, Petržela, Kohut, Divišek, Sadilek, Havlik, Juroška, Dvorak (još su igrali: Porcal, Koita, Vecheta, Vasiljev, Holiš, Šimko, Zajic, Kalabiška, Dijinari, Reinberk)

Strijelci: 1:0 Leovac (54.), 1:1 Kalabiška (55.), 2:1 Majer (83.)

Dinamo je u drugoj prijateljskoj utakmici odigranoj u Rovinju slavio 2:1 protiv češkog kluba Slovacko. Pogotke su postigli Marin Leovac i Lovro Majer u drugom poluvremenu.

Plavi su igrali u početnom sastavu: Livaković na golu, stoperski dvojac Theophile i Dilaver, a na bokovima Moharrami i Leovac. Na poziciji zadnjeg veznog Moro, a ispred njega Kadzior, Ivanušec, Gojak i Oršić. Špica je od prve minute bio Petković.

Od samog početka Dinamo je kontrolirao igru i krenuo čvrsto prema naprijed. Petković je bio u sjajnoj situaciji kada je opalio na gol s ruba kaznenog prostora, ali vratar Slovackog bio je na mjestu. Oršić je također mogao realizirati centaršut Kadziora, ali glavom je loptu poslao u vratara Trmala. Pokušao je i Theophile, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan da bi ugrozio protivnika. Slovacko je bio u prilici za pogodak nakon nekih 25 minuta igre. Sadilek je iskosa iz kaznenog prostora loptu poslao malo preko grede. Do kraja prvog dijela nije bilo pogodaka.

U nastavku susreta Gojak je odradio sjajnu akciju, oduzeo je loptu suparniku kod centra, projurio prema kaznenom prostoru Slovackog, gurnuo za Oršića koji na kraju nažalost loptu šalje preko gola. Mladi Mišković također nije uspio iskoristiti priliku za pogodak.

Nešto kasnije i Kadzior je bio u odličnoj poziciji, ali iz blizine loptu šalje preko gola. U 54. minuti napokon je stigao i pogodak! Dinamov Poljak precizno je ubacio s desne strane, a na drugoj vratnici Marin Leovac glavom pospremio loptu u mrežu. Plavi su bili u prednosti jako kratko, s obzirom na to da su igrači Slovackog poveli već u idućoj akciji. Strijelac je za 1:1 bio Kalabiška.

Dinamo je nastavio dominirati i nizati prilike. Mišković je u jednoj od akcija loptu poslao pored vratnice, kombinirali su i dobre situacije imali Gavranović, Baturina i Majer, ali niti jedan udarac nije završio u goli. Ipak Plavi su poveli u 83. minuti kada se u strijelce upisao Lovro Majer. Nakon pokušaja prodora Majera prema golu protivnika, odbijenu loptu s desne je strane s nekih deset metara precizno poslao u bliži kut. Do kraja utakmice bilo je nekoliko neugodnih scena na travnjaku, Havlik je isključen iz igre nakon naguravanja, a promjene rezultata do znaka za kraj utakmice više nije bilo.

Igrači Dinama nakon ove pobjede nastavljaju s pripremama, a preostale su još dvije utakmice do kraja priprema u Istri - protivnici su Orijent i Koper, u petak i subotu, također u Rovinju.