Komentar

Predatorski instinkt Gavranovića za veliko slavlje

Autor fotografije: Igor Kralj/PIXSELL

Dinamo je osvojio duplu krunu i time trijumfalno završio sezonu. Vremena za kompletnu analizu će biti, a trenutno je u fokusu velika pobjeda u finalu Kupa. U Vinkovcima smo gledali sjajnu utakmicu sa mnogo prilika na obje strane i rezultat je komotno mogao biti 3:2 ili 4:3, ali vjerujem da nitko ne žali što je ostalo “samo“ 1:0.

Pogodak odluke majstorsko je djelo Marija Gavranovića. Iako svi apostrofiraju pogrešku Savvasa Gentsoglua koji se spetljao s loptom kao posljednji igrač, ono što oduševljava majstorska je reakcija Gavranovića.

Prvo je bio vrlo blizu Savvasu i oteo je loptu, okomito se sjurio prema golu, ali uopće nije bio u laganoj situaciji jer je dolazio iskosa i bio je namješten na šut slabijom lijevom nogom. Dante Stipica izletio je i krenuo čuvati dalji kut u koji bi Gavranović po svim nogometnim postulatima trebao pucati, ali on je majstorski navukao golmana tamo i onda zakucao loptu ljevicom u bliži kut. Bio je to predatorski potez vrhunskog strijelca koji je sjajno iskoristio pogrešku i poentirao.

Osim toga Dinamo je odigrao solidnu utakmicu, pogotovo u prvom dijelu. Da nije Stipica nekim čudom u prvih 20 minuta skinuo zicere Soudaniju i Ademiju, vjerujem da bi Dinamo ranije riješio susret. Imao je i Hajduk svojih prilika, pogotovo mislim na gredu Caktaša, a u nastavku te akcije Hajrović je sjajno povukao kontru i također pogodio stativu uz novu dobru obranu Stipice.

U nastavku se momčad malo povukla nakon vodstva, a to je rezultiralo blagim pritiskom Hajduka, ali bez konkretnih prilika. Osim junaka Gavranovića, svakako treba izdvojiti Petra Stojanovića koji je odigrao sjajnu utakmicu. Mađar Gyurcso bio je najopasniji igrač Hajduka, ali ga je Stojanović uspješno držao pod kontrolom cijeli susret, iako to nije bilo nimalo lako. Osim toga, pridodavao se i u napad i odradio odličnu utakmicu.

Time je Dinamo nakon godine pauze uspio vratiti duplu krunu na Maksimir i zaključiti sezonu u trijumfalnom stilu. Kada na to pridodamo titule prvaka koje su osvojili juniori, kadeti i pioniri zaista možemo reći da je budućnost svijetla.

Vrijeme za dublju analizu sezone tek slijedi, a nakon toga se fokus priče okreće prema hrvatskoj reprezentaciji koju čeka Svjetsko prvenstvo u Rusiji.