Autor fotografije: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

GNK DINAMO - NK SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo

Maksimir, Zagreb, 4.3.2018.

Glavni sudac: Igor Križarić (Čakovec). Pomoćnici: Borut Križarić, Bojan Zobenica. Četvrti sudac: Mario Zebec.

Gledatelja: 637

GNK Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Lešković, Benković, Sosa - Doumbia, Ademi - Soudani (od 36. Hajrović), Moro (od 65. Gojak), Olmo  - Gavranović (od 82. Hodžić). Trener: Mario Cvitanović.

NK Slaven Belupo (4-2-3-1): Marković - Kitanovski, Katić, Musa, Goda - Puclin, Vidović (od 72. Brezovec) - Doležal, Trebotić (od 65. Rebernik), Delić (od 60. Pejić) - Ivanovski. Trener: Tomislav Ivković.

Žuti kartoni: Puclin (26.), Kitanovski (29.), Doumbia (41.), Brezovec (77.)

Strijelac: 1:0 - Gavranović (50.)

Nakon tjedan dana stanke zbog vremenskih neprilika i odgođene utakmice na Rujevici, prva momčad Dinama vratila se prvenstvenim ispitima. Heroj susreta protiv Sleven Belupa (1:0) bio je napadač Mario Gavranović koji je prvim pogotkom u plavom dresu donio Dinamu važna tri boda u pohodu na prvenstvenu titulu. Glavni trener Mario Cvitanović odlučio se za istu 4-2-3-1 formaciju kao u prethodnim susretima sa samo jednom promjenom, umjesto Rrahmanija na mjesto desnog beka vratio se Petar Stojanović

Po vrlo hladnim uvjetima Dinamo je od početak preuzeo kontrolu na terenu i posjed lopte. Ipak, uvjerljiv posjed u prvom poluvremenu nije rezultirao ozbiljnijim prilikama. Tek u 7. minuti Nikola Moro se odlučio na prizemni udarac iz velike udaljenosti, ali lopta je prohujala pokraj gola.

Gosti iz Koprivnice bili su taktički vrlo koncentrirani, te pokušali prijetiti preko rijetkih kontra napada. Nakon pola sata igre Stojanović je ubacio na drugu vratnicu, Ademi loptu nije idealno zahvatio nogom, na kraju akcije Olmov pokušaj završio je u rukama vratara Markovića. U 36. minuti trener Cvitanović morao je raditi promjene, jer se ozlijedio Soudani, te je umjesto njega ušao Hajrović

U nastavku susreta Dinamo je preuzeo još veći rizik i napadačke ambicije koje su nakon samo pet minuta urodile plodom. Igrala se 50. minuta kad je Borna Sosa s lijeve strane uputio precizan centaršut na prvu vratnicu gdje Gavranović glavom poentira za svoje prvi pogodak u dresu Dinama! Bio je to ukupno 8. prvenstveni pogodak Gavranovića ove sezone. Prije pogotka, Plavi su stvorili još dvije izgledne prilike: prvo je u 47. minuti Gavranović s ruba kaznenog prostora poslao loptu tik uz desnu vratnicu, a samo napad kasnije Hajrović je pucao preko gola.

Početkom drugog poluvremena trener Cvitanović odlučio se na taktičku promjenu u kojoj su Hajrović i Olmo zamijenili pozicije. Ta promjena donijela je zapaženije uloge za oba igrača koji su igrali važnu ulogu u nastavku susreta. Tako je u 64. minuti Hajrović fino prošao po lijevoj strani i precizno uposlio Doumbiju, koji iz izgledne situacije šutira ravno u gostujućeg vratara.

Do kraja susreta gledatelji su vidjeli po priliku sa svake strane. U 74. minuti Olmo je glavom uputio udarac pored gola nakon kornera, a četiri minute kasnije Livaković je lijepom paradom obranio udarac Puclina

Ovom pobjedom Dinamo je zadržao devet bodova prednosti pred drugoplasiranim Hajdukom. Plave idućeg tjedna očekuju dvije prvenstvene utakmice. Prvo u srijedu u gostima kod Rijeke igraju zaostalu utakmicu 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a zatim u subotu kod kuće protiv Lokomotive susret 25. kola.