Razigrani Dinamo upisao 4:0 protiv Ordabasyja

Autor fotografije: gnkdinamo.hr/Iva Cigrovskij

GNK Dinamo - FC Ordabasy 4:0 (2:0)

Prijateljska utakmica, Belek, 18.1.2018.

GNK Dinamo: Livaković - Stojanović, Rrahmani, Lešković, Lecjaks - Doumbia, Ademi - Soudani, Ćorić, Fiolić - Gavranović (drugo poluvrijeme: Horkaš - Stojanović (od 60. Stolnik), Rrahmani, Perić, Sosa - Muhar, Moro - Marin, Đurasek, Olmo - Hodžić; Trener Mario Cvitanović

Strijelci: 1:0 Gavranović (11.), 2:0 Ćorić (45.), 3:0 Hodžić (63.), 4:0 Olmo (72.)

Igrači Dinama odigrali su u turskom Beleku prvu prijateljsku utakmicu i stigli do zaslužene 4:0 pobjede. U prvom su dijelu pogotke postigli Gavranović i Ćorić,  dok su u nastavku strijelci bili Hodžić i Olmo.

Momčad trenera Cvitanovića u Antalyju je stigla u srijedu, 17. siječnja, a već je dan kasnije na rasporedu bila prva pripremna utakmica. Protivnik je bio Ordabasy iz Kazahstana, inače klub koji nastupa u prvoj ligi.

Dinamo je u susret krenuo u sljedećem sastavu: Zagorac na golu, obrambena linija Stojanović i Lecjaks na bokovima, stoperi Rrahmani i Lešković. Sredina u formaciji romba Doumbia, Ademi, Ćorić i Fiolić te prema naprijed Soudani i Gavranović.

Imao je ''najnoviji'' napadač Dinama prvu priliku već nakon nekoliko minuta kada je pucao pokraj gola. Već u 11. minuti stiglo nam je prvo veselje Dinama. Kombinirali su Lecjaks i Gavranović, na kraju akcije lopta se odbila od protivničkog igrača, došla do Gavranovića koji ju je sigurno pospremio u gol za 1:0 i postigao svoj prvijenac u dresu modrog kluba.

Imali su zatim prilike Soudani prizemnom kada je dobro reagirao protivnički vratar, zatim Ćorić čiji je pokušaj iskosa blokiran, a kasnije je i Soudani pokušao zaprijetiti škaricama na korner Ćorića, ali bilo je to predaleko od gola Ordabasyja. Nije kazahstanska momčad imala puno udaraca u okvir gola Dinama, većinom su loptu slali preko i daleko od gola. Prije kraja prvog poluvremena stiglo je novo veselje za Modre. Prekršaj na Ademiju, slobodan udarac za momčad trenera Cvitanovića s lijeve strane i raspoloženi Ante Ćorić koji je loptu iz slobodnjaka malo iskosa silovito pospremio direktno u mrežu za 2:0.

Nastavak susreta donio je i novi sastav Dinama. Na golu je bio mladi Horkaš, zadnja linija Stojanović i Sosa te stoperi Rrahmani i Perić. U sredini su igrali Muhar i Moro, a prema naprijed mladi trojac Marin, Đurasek i Olmo. Špica je bio Hodžić. Kasnije je priliku dobio i mladi Marko Stolnik, stoper koji je igrao na poziciji desnog beka.

Nizale su se prilike razigranog Dinama, pokušavali su svi igrači nekako probiti Ordabasy, a to im je do kraja susreta uspjelo još dva puta. U 63. minuti Olmo je sjajno asistirao Hodžiću koji je zabio za 3:0, a posljednji je pogodak bio prekrasna solo akcija upravo talentiranog Španjolca. Odigrao je dobru solo akciju po lijevoj strani, sjurio se u kazneni prostor i iskosa poslao loptu u suprotni kut za konačnih 4:0.

Gledali smo rastrčani i razigrani Dinamo, s nizom prilika i dobrih akcija, uvjerljivo većim posjedom lopte... sve u svemu, vrlo zanimljiva utakmica. Trener Cvitanović, njegov stožer i prvotimci u petak nastavljaju s radom i trenažnim procesom u Beleku, a iduća je utakmica na rasporedu u nedjelju, 21. siječnja, protiv Zorye Luhansk.