Dinamo II – Gorica 0:0

Remi u Maksimiru, Gonçalo zaigrao nakon godinu dana

Autor fotografije: Dragan Đukanović

I tri minute bile su dovoljne za pljesak! Maksimirski vezist Gonçalo ove se nedjelje, nakon punih godinu dana oporavka od ozljede, vratio na travnjak. U dvoboju 21. kola Druge HNL Dinamo II i Gorica odigrali su na terenu Hitrec-Kacian 0:0, a u 87. je minuti s klupe uskočio Gonçalo upisavši tako svoj prvi službeni nastup još od 19. prosinca 2015. tada je, u utakmici 21. kola Prve HNL, odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv zaprešićkog Intera u Maksimiru, 1:0. Ove je nedjelje ušao s klupe u samoj završnici utakmice zamijenivši Nevena Đuraseka.

Unatoč utakmici bez pogodaka, na trenutke smo vidjeli dopadljive akcije, poneki atraktivan potez i furiozan prodor... Uostalom, Davor Lovren još je praktički na otvaranju utakmice, u šestoj minuti, lansirao loptu s više od 20 metara u rašlje, ali velikogorički ju je vratar Kristijan Kahlina paradom uspio izbiti izvan igrališta.

Nešto kasnije maksimirski je branič Matej Hudećek glavom odnio loptu ispred Benjamina Tatara nakon oštroga ubačaja kapetana Hrvoja Jančetića.

Potkraj prvoga dijela Lovren je iz slobodnoga udarca s desne strane, iz „skraćenoga kornera“, ubacio pred vrata, a baš kad se Filip Uremović spremao skrenuti loptu glavom prema mreži, u skoku je izgubio ravnotežu nakon što ga je suparnički branič odgurnuo. Ipak, sudac nije pokazao na jedanaesterac.

Vratar Dinko Horkaš početkom je drugog poluvremena dvaput je zaustavljao Tatara – prvo mu je bekendirao snažan udarac početkom drugoga dijela, a nedugo potom zgrabio loptu samo desetinku sekunde prije nego što bi je velikogorički napadač u punom naletu skrenuo u mrežu.

Nešto kasnije je rastrčani i agilni Lovren ubacio je slijeva, Đurasek u padu krajnjim naporom uspio nekako zahvatiti loptu, ali ju je Kahlina u zadnji trenutak dohvatio ispred Marija Ćužea.

Pljesak je izazvala akcija plavih u 72. minuti. Karlo Plantak povukao je napad plavih i protrčao pored četvorice braniča, proigrao Lovrena, a on spretno prebacio ulijevo Dariju Špikiću koji se vješto othrvao „zagrljaju“ Luke Smolje i izborio poziciju za udarac, ali je s desetak metara poslao loptu preko vrata.

S ovim su bodom plavi ostali na sedmom mjestu na ljestvici, u 21 odigranoj utakmici osvojili su 30 bodova, dok su Velikogoričani treći sa 35 bodova, dva manje od vodećeg Rudeša.

Sljedeće subote, u utakmici 22. kola, plavi gostuju kod Zagreba u Kranjčevićevoj čime će ujedno završiti druga trećina sezone. Nakon odigranoga 22. kola će, ovisno o plasmanu na ljestvici, biti poznati parovi i raspored u završnoj trećini natjecanja.

„Čestitam svojim igračima na srčanoj i kvalitetnoj igri. Prije utakmice sam računao prosjek godina naše momčadi. A, prosjek je 18 i pol godina! Imali smo trojicu igrača rođenih 1999. godine, trojicu 1998., trojicu 1997. i dvojicu 1995. Najmlađa smo momčad u drugoj ligi, i to valjda u cijeloj Europi! Utakmica je bila dosta tvrda, ujednačena, znali smo prednosti Gorice i uspjeli smo ih neutralizirati. Mislim da nisu imali gotovo nijednu šansu, nijedan izraziti šut prema našem golu, dok smo mi stvorili tri, četiri situacije, ali nam je nedostajalo konkretnosti, odlučnosti i preciznosti u zadnjem pasu. Ostaje dvojbena situacija kod Lovrenova ubačaja kad je Uremović gurnut s leđa. Mislim da je sudac mogao pokazati na kazneni udarac. U svakom slučaju, mogu biti zadovoljan s njihovo prezentacijom. Sad nas čeka utakmica protiv Zagreba, nakon toga dolazi pauza zbog reprezentacije. U našem su sastavu petorica, šestorica igrača koji imaju obaveze u reprezentaciji što će nam stvoriti određene poteškoće u pripremi i treningu, ali što možemo. Idemo utakmicu po utakmicu pa gdje nas dovede... Naš cilj je jasan, razvijati mlade igrače. Većina njih su juniori, trebamo s njima biti strpljivi, pokazali su određenu kvalitetu, hrabrost, organizaciju“, istaknuo je Dinamov trener Mario Cvitanović.