Nemaš račun? Registriraj se

Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.

Hvala vam
Nova Lozinka

Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun

Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite

Odabrali ste resetiranje lozinke

Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun

Nemaš račun?
Nemaš račun? Registriraj se

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Presented by

FAVBET logo

Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:

Dinamo danas broji 65243 članova i prijatelja kluba
Učlani se

Sesvete – Dinamo II 2:3

Rezultatski preokret uz Morinu rapsodiju

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

Driblinzima je i „lažnjacima“ zabavljao publiku i njihao suparničke braniče, proigravao suigrače, vukao momčad, na kraju i efektno proparao mrežu... Nikola Moro sudjelovao je u sva tri pogotka u pobjedi Dinama II u gostima protiv Sesveta s 3:2 na otvaranju proljetne sezone Druge HNL, u dvoboju 20. kola.

Ni ovaj nas put osjećaj nije prevario: najavili smo otvorenu, atraktivnu nogometnu poslasticu s mnoštvom pogodaka i dopadljivih akcija. Uostalom, u njihova zadnja četiri međusobna prvenstvena okršaja, pri čemu računamo i ovo subotnje izdanje, postignuto je ukupno 16 pogodaka, što je u prosjeku točno četiri po utamici.

Dinamo II ovom su prilikom pojačala trojica „regruta“ iz prve momčadi: Moro, Bojan Knežević i Angelo Henriquez koji je zapravo hvatao prve minute nakon oporavka od ozljede.

Mrežu su prvo načeli – domaći igrači. Tomislav Štrkalj u 9. se minuti driblingom vješto oslobodio čuvara na lijevoj strani, poslao povratnu Luki Begonji koji je sa 18 metara preciznim udarcem pogodio donji desni kut.

Ali zato je sredinom drugog poluvremena uslijedio uraganski preokret plavih unutar pedeseteak sekundi! Prvo je Moro u 66. minuti ubacio iz slobodnoga udarca s desne strane, gotovo uz aut crtu, a kapetan Vinko Soldo u punom naletu glavom torpedirao loptu u mrežu. Već u sljedećem napadu Moro je ponovno namučio domaću obranu, povukao Dinamov napad, ali pritom ostao ležati nakon što je dobio udarac u glavu. Sudac je pustio prednost, Dario Špikić sjurio se prema vratima i pogodio suprotnu „malu mrežu“. Priča je praktički bila završena u 85. minuti kad je Moro „odlučio“ postati i strijelac. Protutnjao se sesvetskom polovicom terena pa sa 20 metara lansirao loptu u donji desni kut za 3:1.

Natruhu neizvjesnosti unio je drugi sesvetski pogodak dvije minute prije kraja. Na loptu su na rubu Dinamova kaznenog prostora istodobno trčali Štrkalj i vratar Dinko Horkaš. Pritom je maksimirski čuvar mreže bio za stotinku brži, ali je prilikom ispucavanja pogodio Štrkalja pri čemu se lopta odbila u gol.

Kako god, bilo je tu još mnoštvo atraktivnih poteza. Nepunu minutu prije prvoga sesvetskog pogotka bilo je „vatre“ pred objema vratima. Prvo je Horkaš obranio snažan Štrkaljev udarac, a u sljedećem napadu Davor Lovren ubacio pred domaća vrata, lopta je pritom okrznula Ivana Konteka, prevarila vratara Šarliju i – uzdrmala prečku. Nešto kasnije i sam je Kontek snažno pucao iz slobodnoga udarca, a Horkaš ipak uspio nekako primiriti loptu pred gol-crtom.

Moro je pokušao plasirati loptu u rašlje, ali promašio je tek za koji centimetar, odmah potom Henriquez je bio u naletu, izbio sam pred Šarliju, ali je, nakon ubačaja sdesna, udarcem iz prve pokušao prebaciti vratara koji je ipak uhvatio loptu.

U sjećanju ostaje i Kneževieva sjajna dubinska lopta za Lovrena na desnoj strani kad je „iz igre izbacio“ četvoricu sušarničkih braniča, potom prodor Nevena Đuraseka, također pored četvorice domaćih...

Poseban je pljesak izmamio Moro kad je, nedugo nakon vodstva 2:1, driblinzima izvrtio trojicu Sesvećana, a sličan je dar-mar načinio i nekoliko minuta kasnije. U samoj je završnici Henriquez sjajnom rolicom prograo Mateja Hudećeka, ali je vratar Šarlija uspio bekendirati udarac.

- Možda u prvih 10, 15 minuta i nije bilo toliko dobro, ali odmah nakon toga osjetili smo da smo bolji, da igramo kvalitetniji nogomet, da tražimo igru. Dečki su u potpunosti pokazali svoj pravi karakter, želju, znanje, a na kraju i okrenuli rezultat. Moram pohvaliti nastup igrača koji su došli iz prve momčadi. Ovo je pravi put i način na koji se dolazi igrati za Dinamo II i na tome im čestitam. Istina, osjeti se mali pritisak jer su velika očekivanja, ovaj nam je rezultat trebao, pogotovo nakon nezgodnoga poraza u Norwichu - istaknuo je trener Mario Cvitanović.

U sljedećem kolu, u nedjelju, 12. ožujka, Dinamo II dočekuje Goricu.

 

Zagreb, 4. ožujka

Druga HNL, 20. kolo

Sesvete – Dinamo II 2:3

Igralište Sveti Josip Radnik

Sesvete: Šarlija – Mikulić, Kontek, Vukadin, Karamarko – Begonja, Lihić (65. Filipović); Šarić (57. Jurjević), Ćosić, Zelić (75. Ivančić) – Štrkalj

Trener: Denis Bezer

Dinamo II: Horkaš – Morris, Uremović, Soldo, Čabraja – Moro, Knežević (70. Biljan), Đurasek – Špikić (90+1. Hudećek), Henriquez (90+3. Plazonja), Lovren

Trener: Mario Cvitanović

Sudac: Dario Kulišić (Šibenik), Gledatelja: 300

Strijelci: 1:0 Begonja (9.), 1:1 Soldo (66.), 1:2 Špikić (67.), 1:3 Moro (85.), 2:3 Štrkalj (88.)

Kopirano!