Soudani izjednačio rekord i srušio Rijeku

Autor fotografije: Igor Kralj/PIXSELL

GNK DINAMO - HNK RIJEKA 3:1 (1:1)

Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo

Stadion Maksimir, 28.10.2017.

Glavni sudac: Igor Pajač (Zelina). Pomoćnici: Borut Križarić, Bojan Zobenica, Mario Zebec, Igor Križarić. Četvrti sudac: Jerko Crnčić.

Gledatelja: 8.556

GNK Dinamo (4-1-4-1): Livaković - Rrahmani, Sigali (od 52. Lešković), Benković, Sosa - Ademi (od 78. Henriquez), Doumbia, Moro - Gojak, Olmo - Soudani (od 90+2. Ćorić). Trener: Mario Cvitanović.

HNK Rijeka (4-2-3-1): Sluga - Mavrias, Župarić, Punčec, Zuta (od 52. Kvržić) - Maleš, Bradarić - Acosty (od 87. Heber), Pavičić, Gorgon - Puljić (od 61. Črnic). Trener: Matjaž Kek.

Žuti kartoni: Pavičić (27.), Maleš (45.), Kvržić (69.), Bradarić (82.)

Strijelci: 0:1 - Acosty (9.), 1:1 - Moro (29.), 2:1 - Soudani (49.), 3:1 - Soudani (79.)

U derbi susretu 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je svladao branitelja naslova HNK-a Rijeka s 3:1. Ovom pobjedom Plavi su povećali prednost pred Rijekom na velikih devet bodova!

Glavni trener Mario Cvitanović odlučio se na promjenu taktike i zaigrao u 4-3-2-1 sustavu, sa Olmom i Gojakom kao ofenzivnim veznima i Soudanijem u vrhu napada. Uz to, Amir Rrahmani zaigrao je po prvi puta na poziciji desnog beka, dok su u sredini trio činili Ademi - Doumbia - Moro

Prva prilika na utakmici ujedno je rezultirala pogotkom. Igrala se 9. minuta susreta kad je Acosty spretno zatresao mrežu u situaciji gdje su arbitri prvo poništili pogodak zbog zaleđa, a zatim ga priznali. I, nakon početnog zaostatka, Modri su imali više od igre te su konstantno tražili puteve do mreže gostiju. Veliku priliku imao je tako Gojak u 21. minuti kad mu je Moro gurnuo u kazneni prostor na lijevu stranu, a Amer se umjesto na udarac odlučio gurnuti do Olma koji zatim loptu šalje među igrače Rijeke.

Modri su do izjednačenja došli nakon pola sata igre. Soudani je prvo izborio aut, kasnije se sjajno zagradio u duelu i servirao loptu za Ademija koji šutira iskosa s ruba kaznenog prostora. Vratar Sluga odbija oštri udarac Ademija, a na povratnu loptu natrčao je Nikola Moro i preciznim udarcem šalje loptu u lijevi gornji kut za 1:1!

Do kraja poluvremena, obje momčadi imale su po jednu stvorenu priliku. Prvo je u 37. minuti Soudani izbio sam pred Slugu, ali iskosa nije uspio svladati vratara gostiju. Samo dvije minute kasnije Acosty je prošao po desnoj strani te iskosa pogodio vanjski dio mreže.

U nastavak je Dinamo ušao s većom dozom determiniranosti te se to odrazilo na rezultat već nakon četiri minute. Olmo je izveo korner s lijeve strane, na drugoj vratnici Rrahmani je glavom uposlio Soudanija, a Mr. Derby efektno škaricama šalje loptu u mrežu za vodstvo!

Rijeka je još samo jednom uspjela zaprijetiti preko Gorgona u 61. minuti iz slobodnog udarca, kojeg je Livaković uspio obraniti. U 79. minuti, samo minutu nakon izlaska Ademija i ulaska Henriqueza i promjene sustava u 4-4-2 romb, Dinamo je povećao vodstvo. Olmo je ukrao jednu loptu u sredini i dubinski progirao Soudanija koji izlazi sam pred vratara Rijeke i plasiranim udarcem šalje loptu za veliko slavlje i konačnih 3:1. Time je Soudani postigao svoj 13. pogodak u 13 ligaških nastupa protiv Rijeke i izjednačio se s legendarnim Slavenom Zambatom na vječnoj listi strijelaca u derbijima protiv Rijeke. Na kraju junak susreta Soudani zaradio je gromoglasan i zaslužan pljesak navijača prilikom izlaska iz igre.

Nakon niza od tri derbija u prvenstvu, pred Dinamom je kup-susret kod NK-a Novigrad (31. listopada) te prvenstveni okršaj u Koprivnici protiv Slaven Belupa (5. studenog) prije reprezentativne pauze.