Cibalia – Dinamo II 3:0:

Spretni Vinkovčani svladali oslabljeni Dinamo II

Cibalia je vješto iskoristila silan “odljev igrača” iz Dinama II pa vrlo dobrom igrom svladala okrnjeni maksimirski sastav sa 3:0 u okršaju 29. kola Druge HNL. Do kraja natjecanja ostala su još četiri kola, drugoplasirana Cibalia prikupila je 60 bodova, četiri manje od vodećega Šibenika, dok je Dinamo II i dalje četvrti sa šest manje od Sesveta. Sljedeće nedjelje u goste u Maksimir dolazi Šibenik.

Ove su subote izvan “domašaja” trenera Željka Sopića iz raznih razloga bili Šemper, Sosa, Soldo, Halilović, Gojak, Fintić, Moro, Lovren, Borovec, Diop, Božić, Burić... Neki su ozlijeđeni, neki s prvom momčadi, neki priključeni juniorskom sastavu zbog važne prvenstvene utakmice... U taj niz valja ubrojiti i Nicolasa Taravela, koji je bio u zapisniku, sjedio na klupi, ali je još uvijek ozlijeđen. Tako je, primjerice, u prvih 11 na desnom boku osvanuo Matej Hudećek kojem su ovo bile prve minute u Dinamu II ove sezone, s klupe je ušao još jedan debitant, Adrian Zenko... Štoviše, ne računamo li Taravela, preostala šestorica rezervnih maksimirskih igrača u vinkovačkoj utakmici u dosadašnjem su dijelu sezone zbrojeno upisali tek jedan jedini nastup: zaigrao je samo Adrian Blečić, i to u zadnjem jesenskom kolu u Lučkom.

Ove su subote izvan “domašaja” trenera Željka Sopića iz raznih razloga bili Šemper, Sosa, Soldo, Halilović, Gojak, Fintić, Moro, Lovren, Borovec, Diop, Božić, Burić... U taj niz valja ubrojiti i Nicolasa Taravela, koji je bio u zapisniku, sjedio na klupi, ali je još uvijek ozlijeđen.

Prve je minute ove sezone upisao i nekadašnji član udarne maksimirske momčadi, Said Husejinović, uskočio je u drugom poluvremenu. U takvom rasporedu figura trener Sopić dobio je jedno pojačanje – iz prvoga je sastava “na posudbu” svratio Josip Brekalo.

U takvom je krnjem sastavu i trener morao rotirati pa je, primjerice, lijevi branič Jakov Gogić igrao na desnom krilu, još uvijek nedovoljno oporavljeni Španjolac Dani Olmo osvanuo je, umjesto u uobičajenoj ulozi krilnoga napadača, u sredini, na mjestu polušpice. Gogić je u drugom dijelu zamijenio strane s Brekalom i preselio lijevo.

Cibalia je povela u 39. minuti kad je domaći lijevi branič Dario Rugašević vješto proigrao napadača Sandra Ugrinu, koji je do lopte stigao prije vratara Darija Miškića. Njihov je kontakt sudac označio kao prekršaj za jedanaesterac. S bijele je točke mrežu pogodio Cibalijin kapetan Frane Vitaić.

U prvoj minuti drugoga poluvremena domaći su vodili 2:0. Povukli su napad po lijevoj strani, a u nastavku je akcije Luka Mijoković preciznim udarcem sa 18 metara plasirao loptu u lijevi kut Miškićevih vrata.

Priču je zaključio Ugrina u 65. minuti. Nakon polukontre domaćih nogometaša Vitaić je poslao loptu ulijevo za Ugrinu, koji je sa 15 metara snažnim udarcem pogodio suprotni donji kut.

Miškić je još u prvom dijelu zaustavio dva snažna udarca Krešimira Keleza, desetak minuta prije kraja amortizirao i Vitaićev šut... Štoviše, kapetan Vitaić u 34. je minuti iz slobodnoga udarca sa 20 metara pogodio prečku.

Zaprijetili su i maksimirski igrači. Petar Mamić iz auta je proigrao Gogića u kaznenom prostoru, a domaći jedva ušli u blok, vratar Mladen Matković zaustavio je snažan Brekalov udarac, lopta je nakon Zenkova šuta prohujala malo pored vrata.