Cvitanović nakon utakmice

Sretan sam zbog pobjede, a zahvaljujem radnicima na pripremi terena

Autor fotografije: Pixsell/Marko Lukunić

Trener Mario Cvitanović ovako je vidio susret s Istrom 1961 i 5:1 pobjedu: - Kao što sam govorio nakon kupa s Istrom 1961, slične stvari su se događale. Bio je to jako dobar i furiozan Dinamo u prvih 45 minuta. Žao mi je što nismo u prvom dijelu zabili još koji pogodak. Bili smo energični, disciplinirani i jaki. To smo i htjeli.

Što se treneru nije svidjelo u večerašnjoj utakmici: - Malo sam ljut zbog 10-15 minuta u drugom dijelu kad smo igrali dosta loše, bez energije, ideje i trke, kao i bez zajedničkog razmišljanja. To nam se ne smije ponavljati. Protiv Intera je bila bolja situacija jer smo imali stabilnost čitavu utakmicu, a sad smo imali taj jedan pad. Zadnjih 15-20 minuta gledali smo opet lepršav Dinamo, a s nekim izmjenama opet smo dobili što smo htjeli. Dali smo pet golova, to je super ako ćemo biti mali i zadovoljiti se tom pobjedom 5:1. Međutim, vuče nas uvijek nešto više i težimo nečemu većem. Ovakvi padovi kao danas u jednom trenutku nam se ipak ne smiju događati, trebamo to smanjiti.

Strateg modrog kluba imao je jednu posebnu zahvalu nakon utakmice: - Sretan sam i zadovoljan. Vidim da igračima to puno znači i da im je to trebalo. Ponosan sam što smo pobijedili i na to što su igrači dali sve od sebe. Na kraju, htio bih čestitati i zahvaliti radnicima koji su od 4 sata ujutro pripremali teren. Moram ih pohvaliti jer su doveli teren u idealno stanje. To nam je puno značilo za našu igru, ideje i razmišljanje. To pokazuje snagu i zajedništvo Dinama.

Za kraj konferencije kratki komentar na kadar: - Svi su bili na razini, a taj pad od 10-15 minuta bio je kolektivan. Ostalo je sve bilo jako dobro, bili su svi željni igre. Veseli me ulazak Ćorića i Hodžića s klupe i njihova tri pogotka. To je njima poticaj, da vide da imaju priliku i da je iskoriste.

- Fiolić ima par dana temperaturu, nije niti trenirao, dok je Antolić prije par dana osjetio međurebreni mišić. Nadam se da će svi biti zdravi za posljednju utakmicu polusezone s Cibalijom. Trebamo dati sve da završimo sezonu kako želimo. Svaki igrač koji je ovdje, pod ugovorom je, svi su nam potrebni i nema špekulacija. Sezona nije još gotova, računamo na sve igrače - rekao je za kraj Cvitanović.