Dinamo II – Hrvatski dragovoljac 0:2:

Štrok dragovoljcima otvorio put do pobjede

Nekad su zajedno igrali u Dinamovu juniorskom pogonu, kao vršnjaci istodobno otvarali nogometnu karijeru, a ove subote su u isto vrijeme bili na istom stadionu, ali na – susjednim travnjacima i ponešto drukčijoj ulozi. Jerko Leko na glavnom je maksimirskom travnjaku u dresu Lokomotive odigrao svoju zadnju utakmicu u karijeri, u 27. je minuti napustio travnjak uz oproštajni pljesak publike, a samo nekoliko minuta ranije Hrvoje Štrok podno zapadne je tribine, na travnjaku Hitrec-Kaciana, vodio svoju momčad do pobjede otkrivši da se ne namjerava povući:

– Neću stati, mogu ja još...

Hrvatski dragovoljac pobijedio je sastav Dinama II 2:0 u ogledu predzadnjega, 32. kola Druge HNL u utakmici koja je počela sat i pol prije prvoligaškoga ogleda Lokomotive i udarne maksimirske momčadi.

Upravo je Štrok načeo mrežu Dinama II, i to samo tri minute nakon što je ušao u igru. Na travnjak je zakoračio u 65., a u 68. vješto iskoristio dodavanje Vice Kendeša za vodstvo crnih. Gosti su pobijedili 2:0

Upravo je Štrok načeo mrežu Dinama II, i to samo tri minute nakon što je ušao u igru. Na travnjak je zakoračio u 65., a u 68. vješto iskoristio dodavanje Vice Kendeša za vodstvo crnih. Štrok je izbio sam pred vratarem Darijem Miškićem, uspio ga zaobići i potom ugurati loptu u praznu mrežu. Deset minuta prije kraja maksimirski je vezist Karlo Muhar morao napustiti teren zbog drugoga žutog kartona, a samo minutu i pol kasnije Hrvatski dragovoljac zabio je i drugi pogodak. Ponovno je ulogu asistenta preuzeo Kendeš. Zavrnuo je loptu slijeva, a Ivan Božić na vrhu peterca zabio za konačnih 0:2.

Miškić je još u prvim minutama uspio “bekendirati” snažne udarce Božića i Kendeša. Sredinom prvoga dijela ponovno je Kendeš projurio lijevim krilom, gađao sa 18 metara i – uzdrmao stativu. Dinamo II uzvratio je u sljedećoj, 23. minuti, kad je Borna Borovec pokušao sa 25 metara, a vratar Igor Lovrić paradom izbio loptu u korner. Karlo Igor Majić je potkraj prvoga dijela osvanuo sam pred Lovrićem, ali je gostujući čuvar mreže spriječio pogodak. Nešto kasnije Matija Fintić je sa 18 metara poslao loptu malo pored vrata, a Miškić ukrotio snažan udarac Antonija Žeželja “iščupavši” loptu iz samoga kuta.

U zadnjem kolu, u subotu, 21. svibnja u 17:30 sati, Dinamo II gostuje kod Imotskog.