Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Goran Loparac (Sladojevci), Damir Batinić (Osijek)

Dinamo: Eduardo – Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Matel – Antolić, Rog (od 46. Machado) – Soudani, Šovšić (od 46. Ćorić), Fernandes – Hodžić (od 63. Pjaca)

Rijeka: Vargić – Ristovski (od 82. Bertoša), Mitrović, Bradarić, Zuta – Močinić, Brezovec (od 71. Balaj), Maleš – Tomasov, Gavranović (od 77. Matei) - Bezjak

Žuti kartoni: Sigali (50.), Schildenfeld (85.), Machado (85.) / Gavranović (26.), Maleš (45.), Brezovec (57.), Bezjak (67.)

Strijelci: 1:0 Soudani (64.), 2:0 Sigali (83.), 3:0 Soudani (90.)

Dinamo je odigrao odličnu utakmicu, apsolutno nadigrao Rijeku u svim segmentima i potpuno zasluženo došao do 3:0 pobjede! Modri su od početka do kraja bili bolja momčad da bi golovima Soudanija dva puta i Sigalija u nastavku utakmice došli do golova vrijednih pobjede. Koliko su Modri bili dominantni itekako dobro pokazuje i podatak da je Rijeka u 89. minuti uputila prvi udarac prema Eduardu.

Dinamo je pred deset tisuća navijača golovima Soudanija i Sigali stigao do velike pobjede protiv Rijeke i povećao prednost na ljestvici na pet bodova. Ipak, ono što je možda još i važnije je način na koji su Modri došli do pobjede jer bilo je to: impresivno. Rijeka je, pokazali su to danas Modri na terenu, puno dalje od pet bodova iza Modrih.

Modri su u dugo očekivani derbi s Rijekom ušli u 4-2-3-1 formaciji što nikoga nije iznenadilo, ali zato sportske rivale iz Rijeke vjerojatno je izbor igrača. Naime, trener se od početka odlučio u "srcu momčadi" postaviti kapetana Antolića i jednakog fightera Roga dok je ispred njih kao playmaker počeo Šovšić; na krilima su bili Soudani i Fernandes, a u vrhu napada Hodžić.

Dinamo je od početka utakmice zagospodario terenom, a unatoč najavama s jedne i druge strane prije samog susreta na terenu nije bilo nikakvih grubosti; dapače, bilo je sve vrlo sportski kao i uvijek na Maksimiru. Gosti su se zatvorili, sa čak tri zadnja vezna gusto posložili u vlastitih 30-ak metara i čekali svoje prilike iz kontri preko brzonogog Tomasova.

U takvoj igri bilo je očekivano da Dinamo neće imati puno pravih prilika, a u prvih 45 minuta imali su dvije. Prvo je u 7. minuti Fernandes pobjegao po strani i ubacio na peterac gdje Rog spušta za Hodžića koji puca iz voleja, ali udarac ide malo preko gola. Udarac je bio jak, ali nažalost ne i dovoljno precizan. Zato je puno precizniji 20-ak minuta kasnije bio Sigali koji je nakon kornera Šovšića iz uigrane akcije natrčao na povratnu i pogodio – vratnicu!

Kako je utakmica prolazila tako su se gosti oslobađali pritiska, a što se tiče ofenzivnog dijela par puta je pobjegao Tomasova, ali nije bilo nikakve opasnosti za Eduarda. Iako su Modri bili puno aktivniji u prvom dijelu, dok je Rijeka u nastavak ušla s istih 11 igrača trener Modrih odlučio se dodatno dignuti ritam pa su odmah na početku nastavka u igru ušli Machado i Ćorić.

Upravo je Ćoro prvi prijetio kada je nakon desetak minuta igre pucao s 25 metara, ali njegov udarac ide pored gola. Dinamo je stisnuo, Modri su igrali sve brže i u 59. minuti Soudani glavom trese mreže nakon ubačaja Machada, ali pomoćni sudac je označio zaleđe i poništio pogodak. Bila je to tek najava onoga što se dogodilo pet minuta kasnije. Kapetan Antolić je fantastično povukao kroz sredinu, osvojio dosta prostora i idealno u zicera gurnuo Soudanija koji šalje loptu pored Vargića za golemo slavlje.

Prije nego je službeno počela utakmica početni udarac izveo je 4-godišnji David koji je s roditeljima bio poseban gost na utakmici. Maleni David je dobio bitku s teškom bolešću i veliki je navijač Dinama pa mu je najdraži klub ispunio želju. Naravno, sigurni smo da će David uživo gledati još puno utakmica Dinama, a mi mu želimo puno zdravlja i sreće.

Dinamo je tada dodatno stisnuo i tražio novi pogodak. Tako je prvo pored gola s vrha kaznenog prostora pucao Ćorić, a par minuta kasnije i Antolić iz slobodnog udarca.  Naravno, Dinamo u tim trenucima nije imao razloga "bezglavo" juriti drugi pogodak i tako ostavljati prostor iza svojih leđa. Ipak, i dalje su Modri bili ti koji su nizali prilike pa je tako Pjaca koji je malo prije ušao u igru sjajno u 72. minuti s 15-ak metara iskosa gađao drugi kut, no Vargić odlično brani.

Modri nisu prestajali "lomiti" goste i u 83. minuti stigli su do zasluženog povećanja prednosti! Ćorić je ubacio iz prekida, a Sigali, koji je uz kolegu Schifu u obrani odigrao fantastičnu utakmicu, skače i glavo pogađa gornji kut Vargićeva gola. U sudačkoj nadoknadi – pogodak za gušt navijača. Modri su "ganjali" goste na njihovoj polovici, nisu se predavali i na kraju su osvojili loptu koju Soudani šalje u mrežu za konačnih 3:0!!!

Dinamo je tako došao do velike pobjede protiv Rijeke i povećao prednost na ljestvici na pet bodova. Ipak, ono što je možda još i važnije je način na koji su Modri došli do pobjede jer bilo je to: impresivno. Rijeka je, pokazali su to danas Modri na terenu, puno dalje od pet bodova iza Modrih.