Suci: Igor Križarić, Goran Perica, Hrvoje Radić, Goran Gabrilo

GNK Dinamo (4-4-2): Livaković - Moharrami, Lešković, Perić, Rrahmani - Kadzior, Šunjić, Knežević (od 76. Gojak), Oršić (od 46. Menalo) - Hodžić, Gavranović (od 61. Stojanović). Trener: Nenad Bjelica.

NK Slaven Belupo (4-2-3-1): Marković - Karamarko, Međimorec (od 55. Musa), Šarlija, Goda - Puclin, Vidović - Bongongui, Aparicio (od 46. Gordana), Bogojević - Jelić (od 46. Mendy). Trener: Tomislav Ivković.

Žuti kartoni: Šarlija (47.), Puclin (71.)

Strijelci: 1:0 - Hodžić (19.), 2:0 - Lešković (42.), 2:1 - Bogojević (90.)

Plavi su nastavili pozitivni niz ove sezone, nakon značajne pobjede u Astani, ovog puta svladali su na Maksimiru Slaven Belupo s 2:1. Golove su za Dinamo postigli Armin Hodžić i Marko Lešković.

Glavni trener Nenad Bjelica započeo je s nekoliko promjena u prvoj postavi, tako je vrata Dinama branio Dominik Livaković, prvi put nakon povratka sa Svjetskog prvenstva u Rusiji i srebrne medalje. Na desnom krilu po prvi put od prve minute započeo je Poljak Damian Kadzior.

Dinamo je krenuo u 4-4-2 formaciji, koja se s vremenom transformirala u 4-2-3-1 s Gavranovićem kao povučenim napadačem. I, uz visoki pritisak odmah na početku susreta, kreirana je prva prilika. Igrala se 2. minuta kad je Kadzior ubacio, a Oršić glavom pogodio mrežu iz zaleđa.

Ipak, Dinamo je zasluženo stigao u vodstvo lijepom akcijom iz 19. minute. Kadzior je preciznom dijagonalnom loptom pronašao Hodžića koji je sjajno primio loptu, okrenuo se i poslao loptu u donji desni kut za 1:0! Nekoliko trenutaka kasnije ponovno isti duo Kadzior - Hodžić kreirali su priliku, ali potonji nije bio precizan.

Do kraja poluvremena, Plavi su uspjeli povećati vodstvo. Igrala se 42. minuta kad je Kadzior ubacio iz kornera, obrana gostiju nije uspjela očistiti opasnost, Rrahmani je asistirao za Leškovića koji precizno šalje loptu u lijevi donji kut mreže.

Nastavak je donio novu dominaciju Dinama, već u prvih pet minuta kreirane su dvije izgledne prilike. Prvo je Menalo opasno prijetio, ali vratar Slavena je obranio, a zatim u nastavku Šarlija je s gol-linije izbio udarac Gavranovića. Stvorili su Plavi još nekoliko opasnih izglednih (polu)prilika, ali gosti su ipak do kraja uspjeli zatresti mrežu Dinama - u posljednjim minutama u strijelce se upisao Bogojević.

Nakon utakmice sa Slaven Belupom igrači Dinama odmah se okreću važnom ispitu, uzvratu 3. pretkola Lige prvaka. Susret GNK Dinamo - FC Astana na rasporedu je u utorak, 14. kolovoza, s početkom u 20 sati, a momčad trenera Bjelice iz prve utakmice ima prednost pobjedu 2:0.